Tikime Laisve. 1990 kovo 11

Sukurta 2015.01.02 / Atnaujinta 2015.11.23 11:11

Šie metai Lietuvai – ypatingi. 2015 metų Kovo 11-ąją šventėme 25-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.  Nepriklausomybės atkūrimą lėmė lietuvių tautos troškimas gyventi nepriklausomoje Lietuvos valstybėje ir ilgus dešimtmečius trukusi ginkluota kova už laisvę ir neginkluotas pasipriešinimas prieš sovietų okupaciją. Per ketvirtį laisvės ir demokratijos amžiaus mūsų valstybė pasiekė svarių laimėjimų užsienio politikoje: grįžome ir įsitvirtinome tarptautinėje bendruomenėje, tapome Europos Sąjungos ir NATO nariais, aktyviai dalyvaujame sprendžiant geopolitinius regiono ir globalius pasaulio klausimus, stipriname savo energetinę nepriklausomybę, prisijungėme prie euro zonos. Todėl Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metis yra puiki proga mums patiems prisiminti ir papasakoti pasauliui apie Nepriklausomos Lietuvos pasiekimus.

2015-ieji – gausūs įvykių ir renginių, kurie leidžia dar kartą įvertinti Lietuvos nueitą kelią, aptarti aktualiausius šiandienos iššūkius ir nustatyti svarbiausius strateginius ateities tikslus. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatinės atstovybės 2015-aisiais organizuoja Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ečio minėjimo renginius, vykdo viešosios diplomatijos projektus ir aktyviai pristato Lietuvos – sėkmės istorijos – pasiekimus užsienyje.

1990 kovo 11-oji Lietuvos valstybingumo raidoje

Leidinys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui.

> Sužinoti daugiau

Užsienio žiniasklaida apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį

Pateikiami užsienio šalių žiniasklaidos priemonių viešinti pranešimai ir įspūdžiai apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjimo renginius. Dėkojame Lietuvos Respublikos ambasadoms ir Lietuvos garbės konsulams už pagalbą inicijuojant renginius ir juos viešinant.

> Skaityti daugiau

Tarptautinio žurnalistų forumo Vilniuje atgarsiai

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, Vilniuje surengtas tarptautinis forumas žurnalistams „Šiuolaikinės žiniasklaidos iššūkiai ir atsakomybė“. Tai buvo pagrindinis Užsienio reikalų ministerijos organizuotas renginys Kovo 11-osios proga.

> Skaityti daugiau

Nuotraukų galerija

„1988 birželį prasidėjęs Sąjūdis įtraukė ir mane. Stengiausi nepraleisti nei vieno stambesnio renginio, visur aktyviai fotografavau. Aš nebuvau oficialiosios spaudos atstovas, akreditacijų neturėjau, todėl į uždarus renginius retai patekdavau. Bet ne tai man ir buvo įdomiausia. Ir tuomet, ir dabar galvoju, kad svarbiausia šio unikalaus judėjimo jėga buvo ne jo lyderiai, bet taip vieningai bei masiškai į jį įsijungę Lietuvos žmonės. Tad daugiausia ir stengiausi fiksuoti jų nuotaikas, kurias tiesiog spinduliavo susirinkusiųjų veidai - nuostabą, ryžtą, viltį, džiaugsmą...“

> V. Daraškevičiaus nuotraukų paroda "Į laisvę"

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio sukakčiai parengta virtuali paroda „Ne, mes nesulėtinsime žingsnio“

Jūsų dėmesiui pateikiami tekstai iš 14 šalių spaudos. Cituojami įvairūs rašiniai: nuo garsiausių žurnalistų straipsnių iki vedamųjų regioninėje spaudoje. Iškarpas apie Lietuvą ir tuometinę jos politinę situaciją kruopščiai rinko ir kaupė užsienio lietuviai bei Lietuvos bičiuliai, gyvenę svetur.

> Virtuali paroda

7000 dalyvių iš 60 šalių rungėsi dėl kelionės į Lietuvą

Nepriklausomybės atkūrimo 25 metų sukakties proga surengtos viktorinos apie Lietuvą pagrindinį prizą – kelionę dviem į Lietuvą laimėjo dalyvė iš Gruzijos Nata Aspanidze. Viktorinos dalyviai iš 60 pasaulio šalių rungėsi atsakydami į 11 klausimų apie Lietuvos istorinius įvykius, kultūrą, ekonomiką, veiklą tarptautinėse organizacijose. Daugiau kaip 7000 dalyvių turėjo galimybę atsakyti į pateiktus klausimus anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų, portugalų, lenkų kalbomis.

> Specialiųjų prizų laimėtojai


Fotografijų ir vaizdo filmukų konkursas „Aš fotografuoju/filmuoju laisvę“

Užsienio reikalų ministerijos kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio proga skelbto fotografijų ir vaizdo filmukų konkurso pagrindinį prizą už geriausią vaizdo filmuką – apsilankymą Europos Parlamente Briuselyje – laimėjo Vilniaus Gabijos Gimnazijos ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos mokinių filmukas „The Free Bird“. Pagrindinį prizą už geriausią nuotrauką – apsilankymą Europos Parlamente Strasbūre – laimėjo LSMU vidurinės mokyklos mokinių nuotrauka "Mes vieningi". Nugalėtojams prizus įteikti ir visus konkurso dalyvius asmeniškai pasveikinti į Užsienio reikalų ministeriją kvies ministras Linas Linkevičius.

Ką Lietuvos laisvė reiškia jaunimui, gimusiam po 1990 metų kovo 11 d.? Tai atspindi moksleivių pateikiamos nuotraukos ir vaizdo filmukai.

> Konkurso nuostatai
> Peržiūrėti dalyvių nuotraukas/filmukus