Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Airijoje paminėtas lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydis per Atlantą

Sukurta 2017.10.02 / Atnaujinta 2017.10.02 16:34
  Airijoje paminėtas lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydis per Atlantą

  Rugsėjo 30 dieną Airijos Mayo grafystės Ballinrobe mieste buvo iškilmingai paminėtos 82-osios lakūno Felikso Vaitkaus didvyriško skrydžio per Atlanto vandenyną iš Niujorko į Ballinrobe metinės.

  Prie paminklo, simbolizuojančio skrydį, gausiai susirinkusius renginio dalyvius pasveikinęs Mayo grafystės tarybos pirmininkas Richard Finn pažymėjo, kad Feliksas Vaitkus buvo vienas pirmųjų to meto lakūnų pasaulyje, sėkmingai įveikusių labai sudėtingą kelią. Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas sakė, kad lakūnas savo žygdarbiu ne tik išgarsino Lietuvą, bet ir nutiesė draugystės tiltą tarp lietuvių ir airių tautų. Svečius taip pat sveikino Lietuvių asmenų ir bendruomenių Airijoje sąjungos „L.A.B.A.S“ vadovas Dainius Čepaitis.

  Lietuvių, gyvenančių Airijoje, bei airių – Lietuvos draugų pastangomis Balinroubo apylinkėse įamžinta lakūno nusileidimo vieta, mieste pastatytas paminklas, veikia nuotraukų paroda.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  su svietimo ministru.jpg

  Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

  Atstovybių naujienos »
  Meilunas skiriamieji.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje  Egidijus Meilūnas įteikė skiriamuosius raštus Airijos Prezidentui Michael Daniel Higgins.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 16 dieną pasveikino naują Airijos užsienio reikalų ir prekybos ministrą Simoną Coveney.

  Dvišaliai santykiai »
  Airija3.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Airijos užsienio reikalų ministrą  Charlesą Flanaganą ir šios šalies žmones su šv. Patriko diena.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_5477.JPG

  Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė kovo 3 d. antrame pagal dydį Airijos Korko mieste atidarė Lietuvos, Airijos ir Estijos dailės studentų darbų parodą „SKIN/NAHK/ODA“.

  Atstovybių naujienos »
  _MG_6964.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Vidmantas Purlys vasario 22 dieną Vilniuje vykusiose konsultacijose su Airijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Barrie Robinsonu aptarė dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkę, aktualius ES ir tarptautinės politikos klausimus. 

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata