Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Airijoje paminėtos Felikso Vaitkaus skrydžio 85-osios metinės

Sukurta 2020.09.29 / Atnaujinta 2020.09.29 16:48

Rugsėjo 28 dieną Airijoje vyko renginiai, skirti paminėti legendinio lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines. 

1935 metų rugsėjo 21 dieną lėktuvu „Lituanica II“ pakilęs iš oro uosto Niujorke, F. Vaitkus planavo pasiekti Kauną, tačiau dėl techninių problemų buvo priverstas leistis netoli Balinrobo miesto Airijoje. Lėktuvo nusileidimo vietoje pastatytas paminklinis akmuo, o vienoje miesto aikščių 2015 metais buvo atidengtas paminklas skrydžiui – sumažinta „Lituanica II“ kopija.

„Felikso Vaitkaus skrydis ne tik išgarsino Lietuvą pasaulyje ir nutiesė pirmuosius žmogiškus tiltus tarp Lietuvos ir Airijos, bet ir įkvėpė ateities kartas naujiems žygdarbiams“, – teigė Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas.

Balinrobės mieste vyko minėjimas, kuriame dalyvavo vietos lietuvių bendruomenės ir miesto atstovai, o  netoliese esančio šv. Patriko kalno viršūnėje tradiciškai buvo iškeltos Lietuvos vėliavos.

Renginius, skirtus skrydžiui paminėti, surengė ilgametės F. Vaitkaus atminimo Airijoje puoselėtojos Mirandos Jankauskienės vadovaujama vietos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada Airijoje.