Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė I. Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą

Sukurta 2019.10.31 / Atnaujinta 2019.10.31 09:55
  Ambasadorė I. Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą

  Spalio 30-31 dienomis Monake vykstančiame Tarptautinės frankofonijos organizacijos (TFO) narių susitikime Lietuvos prezidento atstovė TFO ambasadorė Irena Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą.

  Kreipdamasi į ministrų konferencijos dalyvius, ambasadorė pažymėjo, kad 20 metų būdama TFO šalimi stebėtoja, Lietuva siekia kuo plačiau ir įvairiomis priemonėmis skleisti frankofonijos idėjas.

  „Prancūzų kalbos paplitimas mūsų visuomenėje yra mažesnis nei norėtųsi ir tai ypač pasakytina apie jaunesniąją kartą“, – teigė Lietuvos atstovė. Ji pabrėžė, jog siekiant populiarinti prancūzų kalbą, svarbu stiprinti geros kokybės ir plačiai prieinamą prancūzų kalbos mokymą, skatinti tvirtesnį tarptautinį prancūzų kalbos statusą mokslo ir technikos srityje.

  Ambasadorė I. Vaišvilaitė pabrėžė, kokios svarbios yra šioje ministrų konferencijoje skelbiamos TFO iniciatyvos, susijusios su vaiko teisių apsauga, darniu vandenynų valdymu bei inovacijų plėtra skatinant mokslą, švietimą ir skaitmeninę ekonomiką. Pasak I. Vaišvilaitės, įgyvendinant iniciatyvas svarbu įtraukti ir privatų sektorių. Lietuvos atstovė taip pat pažymėjo, kad Lietuva remia globalias TFO pastangas mergaičių švietimo ir moterų profesinio mokymo srityje.

  Šiuo metu TFO vienija 88 valstybes ir autonomines teritorijas, 54 iš jų yra pilnateisės narės, 7 asocijuotos narės, 27 stebėtojos. 2020 metais bus minimas šios organizacijos įkūrimo 50-metis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_9178.jpg

  Balandžio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje apdovanoti Lietuvos moksleiviai, kurie dalyvavo komiksų konkurse „Dessine-moi une planete verte“. Konkurso laureatų ir dalyvių apdovanojimas užbaigė frankofonijos mėnesio renginius Lietuvoje.

  Kultūros renginiai »
  Frankofonija_komiksukonkursas.jpg

  Lietuvos moksleiviai, besimokantys prancūzų kalbos, kviečiami dalyvauti komiksų konkurse prancūzų kalba „Dessine-moi une planéte verte“ („Nupiešk žaliąją planetą“). Konkursas organizuojamas minint 20 metų sukaktį, kai Lietuva buvo priimta į Tarptautinę frankofonijos organizaciją stebėtojos teisėmis ir švenčiant gerai žinomo Belgijos komiksų personažo Tintino 90-ąjį jubiliejų.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  frankofonija_3.jpg

  Kovo 5 dieną Užsienio reikalų ministerijoje oficialiai paskelbta Frankofonijos mėnesio Lietuvoje pradžia.  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pakvietė jau 20–tąjį kartą Lietuvoje švęsti kultūrų įvairovę ir puoselėti prancūzų kalbą.

  Daugiašaliai santykiai »