Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorė susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre

Sukurta 2019.04.01 / Atnaujinta 2019.04.01 15:52
  Ambasadorė susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre

  Kovo 29 dieną Zagrebe įvyko Lietuvos ambasadorės Kroatijoje Jūratės Raguckienės susitikimas su Kroatijos ministro pirmininko pavaduotoja, užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić.

  Pokalbio metu pasidžiaugta labai gerais dvišaliais santykiais, stiprėjančiu bendradarbiavimu gynybos srityje, glaudžiais ryšiais ES ir NATO. Ambasadorė ir ministrė atkreipė dėmesį į tai, kad susitikimo dieną Lietuva mini 15-os, o balandžio 1 dieną Kroatija mini 10-ties metų narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje sukaktis.

  Artėjant Kroatijos pirmininkavimui ES Tarybai 2020 metų pirmąjį pusmetį, ambasadorė pastebėjo, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi, kurią Lietuvos institucijos įgijo pirmininkavimo ES Tarybai 2013 metais metu. Ministrė M. Pejčinović Burić taip pat išreiškė susidomėjimą Lietuvos patirtimi, sukaupta derybų dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) metu.

  Puikius dvišalius ryšius, anot J. Raguckienės, patvirtina ir bendradarbiavimo ES Dvynių programoje intensyvumas. Lietuvos institucijų atstovai Kroatijoje įgyvendino jau 18 ES Dvynių programos projektų įvairiose valstybinės veiklos srityse Kroatijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

  Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

  Atstovybių naujienos »
  190316 Sutarties pasirašymas3.jpg

  Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Švenčionių rajono ir Viroviticos-Podravinos apskrities bendradarbiavimo sutarties pasirašyme Viroviticos mieste.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Politinės konsultacijos su Kroatijos URM delegacija (2).jpg

  Kovo 4 dieną Vilniuje lankėsi Kroatijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus Vice Skračico vadovaujama delegacija, kuri susitiko su viceministru Dariumi Skusevičiumi ir politikos direktore Asta Skaisgiryte.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_5850.jpg

  Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė kovo 4 dieną Zagrebe įteikė skiriamuosius raštus Kroatijos prezidentei Kolindai Grabar-Kitarović.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Viceministras A.Zananavičius susitinka su Kroatijos delegacija.jpg

  Užsienio reikalų viceministras  A. Zananavičius susitiko su vasario 27-28 dienomis Vilniuje viešėjusia Kroatijos užsienio reikalų ministerijos delegacija, vadovaujama Europos reikalų direktorato generalinės direktorės Zrinkos Ujevič.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_3205.JPG

  Vasario 13 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje, minėdama Vasario 16-ąją ir Minaičių deklaracijos 70-metį, surengė dokumentinio filmo apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą peržiūrą.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata