Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre

Sukurta 2019.04.01 / Atnaujinta 2019.04.01 15:52
  Ambasadorė susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre

  Kovo 29 dieną Zagrebe įvyko Lietuvos ambasadorės Kroatijoje Jūratės Raguckienės susitikimas su Kroatijos ministro pirmininko pavaduotoja, užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić.

  Pokalbio metu pasidžiaugta labai gerais dvišaliais santykiais, stiprėjančiu bendradarbiavimu gynybos srityje, glaudžiais ryšiais ES ir NATO. Ambasadorė ir ministrė atkreipė dėmesį į tai, kad susitikimo dieną Lietuva mini 15-os, o balandžio 1 dieną Kroatija mini 10-ties metų narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje sukaktis.

  Artėjant Kroatijos pirmininkavimui ES Tarybai 2020 metų pirmąjį pusmetį, ambasadorė pastebėjo, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi, kurią Lietuvos institucijos įgijo pirmininkavimo ES Tarybai 2013 metais metu. Ministrė M. Pejčinović Burić taip pat išreiškė susidomėjimą Lietuvos patirtimi, sukaupta derybų dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) metu.

  Puikius dvišalius ryšius, anot J. Raguckienės, patvirtina ir bendradarbiavimo ES Dvynių programoje intensyvumas. Lietuvos institucijų atstovai Kroatijoje įgyvendino jau 18 ES Dvynių programos projektų įvairiose valstybinės veiklos srityse Kroatijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  200221 Radman Raguckienė2.jpg

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

  Atstovybių naujienos »
  111.JPG

  Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSCF8787.jpg

  Sausio 29 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos prekybos rūmų prezidentu Luka Burilovićiumi, su kuriuo aptarė dvišalės prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo tendencijas.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  333.jpg

  Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  191216 Susitikimas su Zagrebo arkivyskupui kardinolu Bozanič2.jpg

  Gruodžio 16 dieną Zagrebe (Kroatijoje) Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė susitiko su Zagrebo arkivyskupu metropolitu, kardinolu Josipu Bozaničiumi, su kuriuo aptarė puikius Lietuvos ir Kroatijos santykius, abiejų šalių katalikų ryšius bei bendradarbiavimą įvairiose srityse, kuriose indėlį galėtų turėti katalikų bažnyčia.

  Atstovybių naujienos »

  Gruodžio 5 dieną Zagrebe užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su 2020 metų sausio 1 dieną pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradedančios Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko-Zgombić.

  Daugiašaliai santykiai »