Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku

Sukurta 2021.02.22 / Atnaujinta 2021.02.22 17:01
  Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku

  Vasario 22 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titusu Corlateanu.

  Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra svarbus dvišalių ir daugiašalių santykių plėtojimo instrumenas, kuris įgyvendinamas bendradarbiaujant parlamentų komitetams ir parlamentinio bendradarbiavimo grupėms. Ambasadorė informavo, kad Lietuvos Seime jau įkurta parlamentinio bendradarbiavimo su Rumunija grupė, kuri yra pasirengusi inicijuoti ir aktyviai įgyvendinti bendradarbiavimo su Rumunija projektus.  2021 metų rugsėjo 13 dieną minimas Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis – puiki proga naujoms iniciatyvoms.

  Susitikimo metu buvo apsikeista nuomonėmis aktualiais užsienio politikos klausimais. Ambasadorė V. Motulaitė pristatė šalies pozicijas Baltarusijos ir Rytų partnerystės klausimais.

  Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas T. Corlățean – įtakingas Rumunijos politikas, buvęs  Europos parlamento narys, teisingumo bei užsienio reikalų ministras.  

  Rumunijos parlamentą sudaro dveji rūmai – Senatas ir Atstovų rūmai, atitinkamai turintys 136 bei 329 narius, kurie renkami pagal sąrašą ketverių metų kadencijai, laikantis proporcingojo atstovavimo sistemos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pavedė Lietuvos atstovybėms Moldovoje ir Rumunijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams teikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos »
  2.jpg

  Balandžio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Danu Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornelijumi Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

  Dvišaliai santykiai »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  IMG-20210330-WA0085.jpg

  Kovo 30 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »