Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos URM valstybės sekretoriumi

Sukurta 2021.02.17 / Atnaujinta 2021.02.17 13:48
   Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos URM valstybės sekretoriumi
   Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos URM valstybės sekretoriumi

   Vasario 17 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Neculaescu. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs Lietuvos užsienio politikos klausimai.

   Ambasadorė V. Motulaitė pristatė šalies pozicijas Baltarusijos, NATO ir saugumo politikos, Rytų partnerystės, Rusijos klausimais.

   „Noriu pasidžiaugti, jog Lietuva ir Rumunija išlieka bendramintės ir patikimos partnerės, o pastaruoju metu politiniai kontaktai tampa vis intensyvesni“, - minėjo ambasadorė V. Motulaitė.

   Valstybės sekretorius D. Neculaescu dėkojo Lietuvai už jos tvirtą ir principingą poziciją bei iniciatyvas saugumo politikos bei Europos Sąjungos Rytų partnerystės ir santykių su Rusija klausimais.

   Valstybės sekretorius Danutas Neculaescu yra atsakingas už Rytų kaimynystės ir saugumo politiką, Šiaurės Ameriką, ESBO, ginklų neplatinimą ir ginklų kontrolę.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pavedė Lietuvos atstovybėms Moldovoje ir Rumunijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams teikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos »
   2.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Danu Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornelijumi Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

   Dvišaliai santykiai »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   IMG-20210330-WA0085.jpg

   Kovo 30 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »