Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui

Sukurta 2020.10.28 / Atnaujinta 2020.10.28 15:24
  Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui

  Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

  Po ceremonijos vykusio dvišalio susitikimo metu ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Sakartvelo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Ambasadorius pasidžiaugė puikiais Lietuvos-Sakartvelo dvišaliais santykiais ir pažymėjo, kad Lietuva pasirengusi tęsti aktyvų dvišalį politinį dialogą aukščiausiu lygiu bei toliau stiprinti bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, švietimo, inovacijų, atsinaujinančios energetikos, istorinės atminties ir kitose srityse.

  A. Kalindros teigimu, Lietuva aktyviai remia Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos siekius, dėmesį skiria Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimo, įskaitant jo išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės dalį, įgyvendinimui. Lietuva vertina Sakartvelo aktyvų dalyvavimą Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvoje bei šalies indėlį toliau plėtoti šią iniciatyvą.

  Susitikimo dalyviai aptarė saugumo situaciją regione, įskaitant ir situaciją Kalnų Karabache, pažymėdami, kad tarptautinei ir regioninei taikai pasiekti yra būtinos tarptautinės bendruomenės konsoliduotos pastangos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ID_UA_HRC46.jpg

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

   

  Kalbos, pareiškimai »
  2021-01-28_M.Adomėnas su GE.JPG

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai »
  UN Palais.jpg

  Sausio 25 ir 26 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 37-os sesijos veikloje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui žmogaus teisių srityje.

  Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  Sakartvelas.jpg

  Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

  Dvišaliai santykiai »