Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei

Sukurta 2020.10.30 / Atnaujinta 2020.10.30 13:40
  Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei

  Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

  Susitikimo metu pažymėta, kad Lietuva ir Sakartvelas palaiko stiprų politinį dialogą bei plėtoja praktinį bendradarbiavimą užsienio politikos ir saugumo, kultūros, švietimo, ekonomikos ir prekybos, inovacijų bei atsinaujinančios energetikos srityse. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva toliau nuosekliai remia Sakartvelo teritorinį vientisumą ir suverenitetą.

  A. Kalindros teigimu, Lietuva vertina aktyvų Sakartvelo indėlį plėtojant Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės politiką ir yra pasirengusi dirbti kartu, siekiant nustatyti ilgalaikius tikslus, sustiprinsiančius šią iniciatyvą. Sakartvelo integracija į vieningą ES rinką išlieka ambicingu tikslu prieš Rytų partnerystės vadovų susitikimą, planuojamą 2021 metais.

  Ambasadorius taip pat išreiškė Lietuvos paramą Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos siekiams, pabrėždamas, kad Lietuva vertina Sakartvelo reikšmingą indėlį į NATO tarptautines operacijas ir misijas bei išlieka įsipareigojusi 2008 metų NATO viršūnių susitikimo Bukarešte priimtam sprendimui, kad Sakartvelas turėtų tapti Aljanso nariu.

  Ambasadoriaus teigimu, Lietuva siekia toliau gilinti aukšto lygio politinį dialogą tarp abiejų šalių, įskaitant valstybių ir vyriausybių vadovų lygmeniu.
   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG-20201028-WA0000.jpg

  Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG-6824.png

  Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministrą Davidą Zalkalianį su Nepriklausomybės diena. Gegužės 26-ąją minimos Sakartvelo Demokratinės Respublikos paskelbimo 102-osios metinės.

  Dvišaliai santykiai »

  Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

  Daugiašaliai santykiai »