Ambasadorius R. Kačinskas dalyvavo konsultacijose su Kipre Lietuvai svarbius klausimus kuruojančiais pareigūnais

Sukurta 2017.11.17 / Atnaujinta 2017.11.17 15:55

Lapkričio 16-17 dienomis Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas  pasitinkant diplomatinių santykių užmezgimo 25-etį lankėsi Kipre. Pasak ambasadoriaus, vizitas buvo gera proga įvertinti per ketvirtį amžiaus nueitą kelią ir ieškoti naujų galimybių plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.

Vizito metu Lietuvos R. Kačinskas dalyvavo išsamiose konsultacijose su trijų Kipro URM direktoratų vadovais, kuruojančiais Lietuvai svarbius klausimus, tarp kurių – ES ateitis, Rytų partnerystė, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir branduolinės energetikos sauga. 

Kipro atstovai ambasadorių supažindino su perspektyvomis atnaujinti Kipro taikos derybas. Ambasadorius R. Kačinskas pabrėžė, kad Lietuva visapusiškai palaiko pastangas siekti Kipro salos suvienijimo.

„Tai būtų itin teigiama žinia visam regionui ir taptų tikra sėkmės istorija Europoje”, – sakė R. Kačinskas.

Vizito Kipre metu Lietuvos ambasadorius taip pat susitiko su vietos lietuviais, su kuriais aptarė galimybę oficialiai įsteigti jau seniai de facto egzistuojančią lietuvių bendruomenę šalyje.

Apsilankymo Nikosijoje metu R.K ačinskas su Lietuvos Generaliniu Garbės Konsulu Christis Christoforou taip pat diskutavo, kaip būtų geriausia Kipre pažymėti atkurtos Lietuvos 100-etį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
kryziai.jpg

Ministras Linas Linkevičius laiške Graikijos užsienio reikalų ministrui Nikos Kotzias pareiškė gilią užuojautą dėl didžiulių gaisrų Graikijoje, nusinešusių daugybę gyvybių. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems šiuo sunkiu laikotarpiu.

Kalbos, pareiškimai »
IMG_3687.JPG

Gegužės 3 dieną 15-oje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje pristatyta šiuolaikinės lietuviškos poezijos antologija graikų kalba. Knygoje publikuojami septynių šiuolaikinių Lietuvos jaunosios kartos poetų kūriniai.

Kultūros renginiai »
Graikija2.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 25 dieną pasveikino Graikijos užsienio reikalų ministrą Nikos Kotzias Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo Graikijos  žmonėms sėkmės ir gerovės.

Dvišaliai santykiai »
IMG_0405.jpg

Kovo 14 dieną Atėnų Universiteto Botanikos sode Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas ir Vilniaus Universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila pasodino iš Lietuvos atgabentą kadagį.

Atstovybių naujienos »
KOS_5355.JPG

Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

Kultūros renginiai »

Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-metį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 dieną pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata