Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2019.11.25 16:29
  Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru

  Lapkričio 21 dieną Uzbekistano užsienio reikalų ministras Abdulazizas Kamilovas Taškente priėmė kadenciją baigiantį ambasadorių Remigijų Motuzą.

  Ambasadorius R. Motuzas pažymėjo, kad jo rezidavimo laikotarpiu Uzbekistanas iš esmės pasikeitė. ,,Valstybė tapo lydere regione ir formuoja visiškai naują bendradarbiavimo su kaimynais politiką, deda daug pastangų stabilizuojant situaciją Afganistane. Įvairiose srityse vykdomos reformos paspartino ekonomikos liberalizavimą, pagerino investicinį klimatą, o valdžia tampa vis labiau prieinama kiekvienam Uzbekistano piliečiui,“ – sakė ambasadorius.

  Susitikimo metu ministras A. Kamilovas pasidžiaugė, kad tarp Lietuvos ir Uzbekistano aktyviai vystomi ekonominiai, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai, tarp šalių nėra jokių politinių problemų, mūsų pozicijos regioninių ir tarptautinių problemų atžvilgiu visiškai sutampa.

  Ministro A. Kamilovo nuomone, gerus santykius lemia ir tai, kad europinė užsienio politikos kryptis yra vienas iš Uzbekistano užsienio politikos prioritetų. Šiame kontekste buvo aptartos vykstančios derybos dėl naujo Europos Sąjungos ir Uzbekistano bendradarbiavimo susitarimo ir galima Lietuvos pagalba. R. Motuzas perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos poziciją, kad galėtume teikti ekspertinę paramą sienų valdymo, teisės viršenybės, švietimo ir kitose srityse. 

  Ministras padėkojo ambasadoriui už jo asmeninį indėlį stiprinant abiejų valstybių santykius ir palinkėjo sėkmės tolesnėje diplomatinėje karjeroje.

  Lietuvos ir Uzbekistano diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 metų rugpjūčio 5 dieną. Lietuvos ambasada Maskvoje akredituota Uzbekistanui nuo 2014 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1215.jpg

  Balandžio 2 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge (Rusija) kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Rusijos etnografijos muziejumi atidarė unikalią parodą „Lietuvių Velykų tradicija“, skirtą tradiciniams pavasario švenčių simboliams.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

  Daugiašaliai santykiai »
  20210304 1 vieta.jpg

  Kovo 4 dieną Sankt Peterburge (Rusija) paskelbti tarptautinio literatūros konkurso „Skaitantis Peterburgas: renkame geriausią užsienio rašytoją“ rezultatai už 2020 metus. Geriausia 2020-ųjų užsienio autore, kurios kūryba versta į rusų kalbą, paskelbta lietuvių rašytoja Dalia Staponkutė už esė-romaną „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

  Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

  Kalbos, pareiškimai »
  _DSC3605.jpg

  Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »