Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą

Sukurta 2017.11.20 / Atnaujinta 2017.11.20 10:17
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

   Lietuvos ambasadorius savo sveikinimo kalboje padėkojo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įkūrėjui  Stanley Balzekui už nenuilstamą darbą vykdant labai kilnią ir svarbią misiją puoselėjant lietuvybę bei supažindinant JAV visuomenę su lietuvių kultūra ir istorija. R. Kriščiūnas taip pat pasidžiaugė, kad „Metų apdovanojimas“ šiais metais yra skirtas Dariui Polikaičiui, kurio vadovavimas ansambliui „Dainava“, koncertai, pasirodymai, dalyvavimas dainų šventėse, bendruomeniškumo ugdymas ir rodomas pavyzdys jaunajai lietuvių kartai yra verti  didžiulės pagarbos ir įvertinimo.

   Lietuvos ambasadorius Čikagoje taip pat dalyvavo susitikimuose su JAV lietuvių verslo atstovais bei lietuvių bendruomenės atstovais. Pastarojo susitikimo metu R. Kriščiūnas pakvietė Čikagos lietuvius aktyviai prisidėti prie atkurtos Lietuvos jubiliejaus pažymėjimo kitais metais. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva labai vertina JAV lietuvių indėlį ir  paramą įtvirtinant  Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę ir akcentavo Lietuvos tikslą ir toliau stiprinti bendradarbiavimą su JAV saugumo politikos srityje, ekonominius ir kultūrinius ryšius.

   Lietuvių kultūros muziejų Čikagoje 1966 metais savomis lėšomis įkūrė Lietuvos garbės konsulas JAV Stanley Balzekas. Muziejuje pristatoma Lietuvos kultūra ir istorija, vyksta įvairūs koncertai, kino peržiūros bei seminarai. „Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms. Praėjusiais metais šis apdovanojimas buvo skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   su svietimo ministru.jpg

   Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_0278.JPG

   Gruodžio 2 dieną Šveicarijos sostinėje Berne vyko Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje organizuota jaunųjų mokslininkų konferencija.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_0553.jpg

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje) gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, užsienio reikalų viceministras Dairus Skusevičius ir kiti svečiai iš Lietuvos. Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga.

   Atstovybių naujienos »
   tomas razmus-6248.JPG

   Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo užsienio lietuvių organizacijų viešųjų ryšių seminaras, į kurį susirinko 64 užsienio lietuvių organizacijų atstovai iš 32 pasaulio šalių.

   Užsienio lietuviai »
   FullSizeRender.jpg

   Spalio 21 dieną Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras Ambasadoriaus taurei laimėti.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   DSC_9716.jpg

   Spalio 21 dieną Graikijos lietuvių bendruomenės tarybos ir LR ambasados Graikijoje pakviesti lietuviai Atėnuose susirinko į pirmąjį metinį Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimą.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata