Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą

Sukurta 2017.11.20 / Atnaujinta 2017.11.20 10:17
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Čikagoje pasveikino „Metų žmogaus“ laureatą

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

   Lietuvos ambasadorius savo sveikinimo kalboje padėkojo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įkūrėjui  Stanley Balzekui už nenuilstamą darbą vykdant labai kilnią ir svarbią misiją puoselėjant lietuvybę bei supažindinant JAV visuomenę su lietuvių kultūra ir istorija. R. Kriščiūnas taip pat pasidžiaugė, kad „Metų apdovanojimas“ šiais metais yra skirtas Dariui Polikaičiui, kurio vadovavimas ansambliui „Dainava“, koncertai, pasirodymai, dalyvavimas dainų šventėse, bendruomeniškumo ugdymas ir rodomas pavyzdys jaunajai lietuvių kartai yra verti  didžiulės pagarbos ir įvertinimo.

   Lietuvos ambasadorius Čikagoje taip pat dalyvavo susitikimuose su JAV lietuvių verslo atstovais bei lietuvių bendruomenės atstovais. Pastarojo susitikimo metu R. Kriščiūnas pakvietė Čikagos lietuvius aktyviai prisidėti prie atkurtos Lietuvos jubiliejaus pažymėjimo kitais metais. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva labai vertina JAV lietuvių indėlį ir  paramą įtvirtinant  Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę ir akcentavo Lietuvos tikslą ir toliau stiprinti bendradarbiavimą su JAV saugumo politikos srityje, ekonominius ir kultūrinius ryšius.

   Lietuvių kultūros muziejų Čikagoje 1966 metais savomis lėšomis įkūrė Lietuvos garbės konsulas JAV Stanley Balzekas. Muziejuje pristatoma Lietuvos kultūra ir istorija, vyksta įvairūs koncertai, kino peržiūros bei seminarai. „Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms. Praėjusiais metais šis apdovanojimas buvo skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

   Užsienio lietuviai »
   _MG_2535_.jpg

   Spalio 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo jau ketvirtus metus organizuojamas seminaras Rytų kraštų lietuvių  jaunimui, kuriuo siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmės asmenimis.

   Užsienio lietuviai »
   20180911URM1373.JPG

   „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, rugsėjo 11 dieną surengė jau antrą Lietuvos savivaldybių atstovams skirtą seminarą, kurio tikslas – aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos gyvenimą, stiprinti jų aktyvesnį įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.

   Ministerijos naujienos »
   su svietimo ministru.jpg

   Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata