Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasados surengtame forume Lietuvos savivaldybės dalijosi patirtimi su Sakartvelo kolegomis

Sukurta 2018.12.14 / Atnaujinta 2018.12.14 11:17
   Ambasados surengtame forume Lietuvos savivaldybės dalijosi patirtimi su Sakartvelo kolegomis
   Ambasados surengtame forume Lietuvos savivaldybės dalijosi patirtimi su Sakartvelo kolegomis
   Ambasados surengtame forume Lietuvos savivaldybės dalijosi patirtimi su Sakartvelo kolegomis
   Ambasados surengtame forume Lietuvos savivaldybės dalijosi patirtimi su Sakartvelo kolegomis

   Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

   „Lietuvos ir Sakartvelo savivaldybės yra pasirašiusios daugiau kaip 30 partnerystės susitarimų. Tai didelė jėga, kurią galėtume aktyviau panaudoti. Tikimės, kad gerosios patirties, inovatyvių instrumentų savivaldos lygmenyje pristatymas bus naudingas Sakartvelo kolegoms, padės šaliai toliau žengti europiniu keliu“, – sakė Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas.

   Renginyje kalbėta apie efektyvesnį planavimą, finansinių instrumentų panaudojimą, investicijų pritraukimą. Susirinkusiesiems pristatyta Lietuvos ir Sakartvelo virtuali bendradarbiavimo platforma, prie kurios pakviestos prisijungti bendradarbiavimo susitarimus pasirašiusios abiejų šalių savivaldybės. Tikimasi, kad šioje platformoje bus toliau gvildenamos renginyje aptartos temos, keičiamasi gerąja patirtimi, gims nauji bendradarbiavimo projektai.

   Sėkmingos patirties pavyzdžius Sakartvelo kolegoms renginyje pristatė Birštono savivaldybės mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė ir Akmenės rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vadovė Daiva Tušienė.

   Forume dalyvavo beveik 50 atstovų iš Sakartvelo savivaldybių. Renginio dalyvius pasveikino Sakartvelo regioninio vystymosi ir infrastruktūros viceministrė Mzia Giorgobiani, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Jūratė Audra Strakšienė.

   Sakartvelo savivaldybių situaciją, iššūkius ir viziją apžvelgė Sakartvelo savivaldybių asociacijos prezidentas Davidas Melua. Galimybes, kurias savivaldybėms siūlo Europos Sąjungos delegacija Sakartvele, pristatė ES projektų regioninio ekonominio vystymosi srityje ekspertas Zviadas Arčuadze. Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos prezidentas Dalius Serafinas savo pranešime kalbėjo apie socialines inovacijas ir regioninį vystymąsi, taip pat šia tema vedė idėjų dirbtuves.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ministras L. Linkevičius.jpg

   Sausio 31 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rumunijoje, Bukarešte, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kuriame kvietė pradėti ambicingą strateginę diskusiją dėl Rytų partnerystės tikslų po 2020 metų.

   Daugiašaliai santykiai »
   3.jpg

   Tbilisyje esančiuose „Kaukazo namuose“ lapkričio 6 dieną pristatyta lietuvių rašytojo Antano Vienuolio knyga „Užkeiktieji vienuoliai“, išleista kartvelų (gruzinų) kalba.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20181023URM0552.JPG

   Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.

   Dvišaliai santykiai »

   Spalio 23 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis. Ministrą vizito metu priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai taip pat dalyvaus penktajame dvišalės Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Susitikimų metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą, Sakartvelo integracijos į ES ir NATO pažangą, šalies politinę padėtį artėjant prezidento rinkimams ir saugumo situaciją regione.  

   IMG_5494.jpg

   Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata