Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

Sukurta 2018.09.17 / Atnaujinta 2018.09.17 11:38
   ,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba
   ,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba
   ,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

   Lietuvos Respublikos Ambasada Rusijos Federacijoje, Carycino muziejus draustinis ir Valstybinis autorinių teisių fondas rugsėjo 16 dieną Carycino Operos rūmuose surengė koncertą „Čiurlionio garsų peizažai“, kuris tapo antruoju Carycino muziejaus ciklo ,,Ambasadų vakarai” renginiu. Čiurlionio muzikinius kūrinius atliko kompozitoriaus proanūkis pianistas Rokas Zubovas ir pianistė Sonata Zubovienė. Kompozitoriaus poetinės prozos fragmentus skaitė aktorius Maksimas Linnikovas.

   Užsienio valstybių ambasadų Maskvoje vadovus ir diplomatus, Rusijos kultūros, meno ir politikos atstovus bei kitus vakaro svečius pasveikino Ambasadorius Remigijus Motuzas, Carycino muziejaus generalinė direktorė Jelizaveta Fokina, jos pavaduotoja Kamilia Baidildina ir Valstybinio autorinių teisių saugojimo fondo direktoriaus pavaduotojas Vadimas Brejevas.

    „M. K. Čiurlionis yra unikalus ir universalus kūrėjas. Jis priklauso ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio kultūrai“, – teigė ambasadorius R. Motuzas. Pasak jo, M. K. Čiurlionio studijos Varšuvoje, Leipcige, parodos ir koncertai Sankt-Peterburge, kelionės po Prahą, Drezdeną, Niurnbergą, Miuncheną, Vieną, Kaukazą – paliko pėdsaką jo asmenybėje, subrandino kaip menininką ir atsispindi jo kūryboje. Šiandien daugelyje pasaulio valstybių, net Japonijoje, turime daug Čiurlionio kūrybos tyrinėtojų, propaguotojų ir gerbėjų.

   ,,Originali Čiurlionio kūryba – be galo įvairi ir gausi, ji artima XX a. rusų muzikai ir dailei, todėl neatsitiktinai iki šiol rusų visuomenė gerai žino ir žavisi Čiurlionio menu“, – pažymėjo R. Motuzas.

   Koncertas buvo tiesiogiai transliuojamas per internetinį portalą ,,Kultura RF”. Jį stebėjo beveik pusė milijonų žiūrovų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   48368735_2124762177587463_5700012443263041536_n.jpg

   Maskvos meno darbuotojų rūmuose gruodžio 14 dieną pristatyta Lietuvoje išleista monografija „Giedrius Mackevičius ir jo teatras“, kurią, remdamasi 2017 metais Lietuvoje vykusios konferencijos medžiaga, sudarė Lietuvos teatro, muzikos ir kino mokslinė bendradarbė Liucija Armonaitė.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   44444.JPG

   Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Rusijos skaitytojų auditoriją pasiekė Lietuvos literatūrą pristatantis Rusijos intelektualų visuomenėje populiaraus žurnalo „Inostranaja literatūra“ numeris.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia lapkričio 25 d. Rusijos Federacijos veiksmus prieš Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus, kurių pasekoje buvo fiziškai užblokuota prieiga į Azovo jūrą, taranuoti ir apšaudyti Ukrainos laivai, sužeisti Ukrainos jūreiviai, laivai kartu su įgulomis neteisėtai sulaikyti.

   Kalbos, pareiškimai »
   1 nuotrauka.jpg

   Maskvoje lapkričio 24 dieną vyko Rusijos lietuvių sporto žaidynės, kurias organizavo Lietuvos ambasada. Atidarydamas žaidynes ambasadorius Remigijus Motuzas pasveikino visus susirinkusius, pasidžiaugė, kad jau trečią kartą organizuojamos žaidynės tampa tradicinėmis ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Sportas yra ta sritis, kuri mus visus suvienija ir padeda surasti didesnį tarpusavio supratimą“, – teigė ambasadorius.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_6083.JPG

   Lapkričio 14 dieną Rusijos Mokslų akademijos bibliotekoje Sankt Peterburge atidaryta paroda “Lietuvis Maskvoje, rusas Kaune – Jurgis Baltrušaitis ir Levas Karsavinas 1910-1945 m.”, kuri apžvelgia garsių amžininkų veiklą ir kūrybą, jų vaidmenį ir įtaką visuomenės raidai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_0697a.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Rusijoje, minėdama Vilniaus geto likvidavimo 75-sias metines, sukvietė Maskvoje reziduojančius diplomatus, žydų bei kitų visuomeninių organizacijų atstovus paminėti šią tragišką sukaktį.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata