Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Apartos Lietuvos ir Graikijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 16:14
  Apartos Lietuvos ir Graikijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

  Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

  Susitikime daug dėmesio skirta saugumo klausimams, aptarta stiprių transatlantinių ryšių būtinybė, bendradarbiavimo tarp ES ir NATO svarba, taip pat  sėkminga Lietuvos ir Graikijos veikla  įgyvenant bendrus PESCO projektus kibernetinio saugumo srityje.

  Aptariant nerimą keliančias naujienos iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Azovo jūroje, buvo pabrėžta, kad Lietuva šiuos Rusijos Federacijos veiksmus vertina kaip pažeidžiančius Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą, esminius tarptautinės teisės principus ir kviečia imtis visų priemonių, kad jie būtų nedelsiant nutraukti.

  Lietuvos URM Politikos direktorė teigė, kad reikia stiprinti ES veiksmų koordinavimą kovojant su dezinformacijos iššūkiais. A. Skaisgirytė taip pat pristatė Lietuvos iniciatyvą dėl ES atsako dezinformacijai ir pakvietė Graikiją prie jos prisijungti.

  Politikos direktoriai taip pat aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »
  2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Atstovybių naujienos »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  111.jpg

  Spalio 17 dieną Atėnuose pirmą kartą surengtas verslo galimybių Baltijos valstybėse pristatymo renginys „Discover the Baltics“.  Renginį Lietuvos ambasada Graikijoje surengė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis bei Graikijos partneriais – verslo plėtros agentūra „Enterprise Greece“ ir Graikijos įmonių federacija.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_2496.JPG

  Spalio 17 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Graikijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės atstovais Ioanniu Sarakiočiu ir Symeonu Balliu aptarė Lietuvos ir Graikijos  dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

  Dvišaliai santykiai »
  2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

  Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata