Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas Lietuvos ir Kazachstano dvišalis bendradarbiavimas

Sukurta 2021.03.17 / Atnaujinta 2021.03.17 15:56
   Aptartas Lietuvos ir Kazachstano dvišalis bendradarbiavimas
   Aptartas Lietuvos ir Kazachstano dvišalis bendradarbiavimas
   Aptartas Lietuvos ir Kazachstano dvišalis bendradarbiavimas

   Kovo 17 dieną vyko virtualios užsienio reikalų viceministro Manto Adomėno ir Kazachstano kolegos Margulano Baimukhano politinės konsultacijos, kuriose aptartos dvišalių politinių, ekonominių ir kultūrinių ryšių perspektyvos, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir daugiašaliuose forumuose, taip pat apžvelgti COVID-19 pandemijos suvaldymo abejose šalyse klausimai.

   Konsultacijų metu apsvarstyti planai surengti Kazachstano vicepremjero, užsienio reikalų ministro Mukhtaro Tileuberdi oficialų vizitą į Lietuvą šių metų antrąjį pusmetį.

   „Vicepremjero, užsienio reikalų ministro M. Tileuberdi apsilankymas Lietuvoje bus svarbus žingsnis stiprinant Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimą. Tradiciškai sėkmingai bendradarbiaujame prekybos, transporto, logistikos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kultūrinės atminties srityse. Šiais metais sukanka 30 metų, kai mūsų valstybės pripažino viena kitos nepriklausomybę. Matome, kad yra daug erdvės santykių vystymui ir plėtrai, naujų potencialiai perspektyvių bendradarbiavimo sričių identifikavimui“, – pažymėjo viceministras M. Adomėnas.

   M. Adomėnas informavo kolegą apie pastaraisiais metais Kazachstane įgyvendintus Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių, kalintų sovietiniuose lageriuose, atminimo ir istorinio paveldo išsaugojimo projektus ir padėkojo už Kazachstano institucijų palaikymą.

   Kazachstano atstovams buvo pristatyta Lietuvos centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) ir informuota apie CPVA suinteresuotumą dalyvauti įgyvendinant Europos Sąjungos „Europos komandos“ iniciatyvą Kazachstane. Viceministras M. Adomėnas pasiūlė išnaudoti Lietuvos ekspertinę patirtį skaitmenizuojant verslą ir valstybės institucijų teikiamas paslaugas.

   Dvišalė Lietuvos ir Kazachstano prekybos apyvarta 2020 metais sudarė beveik 997 milijonus eurų. Kazachstanas tarp Lietuvos prekybos partnerių užima 20 vietą.

   2022 metų birželio 12 dieną bus minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 30-metis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   97890_3e8008751c61b39548c1b3e5be9729e0.jpg

   Kovo 10 dieną Almatos (Kazachstanas) S. D. Asfendijarovo vardo nacionaliniame medicinos universitete atidaryta fotografo Pauliaus Lileikio darbų paroda „Fotoamnestija”.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Vasario 9 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kazachstano užsienio reikalų ministru Mukhtaru Tileuberdi. G. Landsbergis pasveikino Kazachstano kolegą paskyrimo į pareigas proga, pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais. Abi pusės sutarė toliau stiprinti Lietuvos ir Kazachstano politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

   Dvišaliai santykiai »