Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.23 18:46
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino

   Vasario 22 dieną Frankfurto prie Maino mieste, Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno federalinėje žemėje, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Įgaliojimus naujajai Lietuvos garbės konsulei Gabrielei Gylytei-Hein įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Hesenas – ekonomiškai viena stipriausių Vokietijos federalinių žemių, o Frankfurtas - vienas stipriausių Europos finansinių centrų. Lietuvos garbės konsulato atidarymas šiame mieste ir šioje žemėje Lietuvai, kaip vienai iš augančių Europos regioninių finansinių technologijų (FINTECH) centrų, yra itin svarbus: čia įsikūręs trečias pagal dydį Europoje  - po Londono ir Ciuricho -  Fintech centras. Ne mažiau svarbu, kad Heseno žemėje iki šiol veikia lietuvybės centras – Vasario 16-osios gimnazija, kur mokosi virš 200 mokinių“, – sakė L. Linkevičius.

   Užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Heseno žemės Ministru Pirmininku Volkeriu Bouffieriu ir Heseno žemės parlamento pirmininku Borisu Rheinu.

   Heseno vyriausybės ir parlamento atstovai gyrė Lietuvos pasiekimus informacinių technologijų srityje ir išreiškė pageidavimą pasikeisti gerąja patirtimi diegiant IT sprendimus valstybės teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų sektoriuje. Kaip potencialios bendradarbiavimo sritys akcentuotos finansinės technologijos, gyvybės mokslai ir kibernetinis saugumas. Heseno žemės atstovai taip pat domėjosi Lietuvos patirtimi stiprinant visuomenės atsparumą propagandai.

   L.Linkevičius pakvietė Hesseno atstovus dalyvauti finanansinių technologijų ir gyvybės mokslų konferencijose Lietuvoje. Ministras dėkojo už Vokietijos indelį prisidedant prie Lietuvos saugumo užtikrinimo ir pažymėjo, kad Vokietijos lyderystė yra būtina siekiant įveikti aktualius Europos iššūkius.

   Heseno federalinėje žemėje gyvena beveik 7 500 Lietuvos piliečių, visoje Vokietijoje - virš 53 tūkstančių lietuvių.

   Vokietijoje Lietuva turi 6 garbės konsulus atskirose federalinėse žemėse.

   Nuotraukų šaltinis: Hessischer Landtag, Kanzlei, Krutsch

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Copy of Your paragraph text (3).png

   Pateikiame aktualiausią informaciją apie galimybes sugrįžti į Lietuvą, atnaujintą balandžio 2 d.

   Konsulinės naujienos » Naujienos »
   93214_8354f7891af1cde50138a4f0d928583f.png

   Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis. Jei vykti yra būtina, rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus.

   Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

   Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietijoje). Ministras dalyvaus renginyje, skirtame Vasario 16-ajai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

   Užsienio lietuviai »

   Vasario 14 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   Diskusija Baltijos kelias 2019.11.06.jpg

   Lapkričio 6 dieną Lietuvos ambasada Vokietijoje kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė Baltijos kelio trisdešimtmečio minėjimą, kuris buvo įtrauktas į Berlyno sienos griūties 30-mečio festivalio programą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »