Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.23 18:46
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino
   Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino

   Vasario 22 dieną Frankfurto prie Maino mieste, Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno federalinėje žemėje, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Įgaliojimus naujajai Lietuvos garbės konsulei Gabrielei Gylytei-Hein įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Hesenas – ekonomiškai viena stipriausių Vokietijos federalinių žemių, o Frankfurtas - vienas stipriausių Europos finansinių centrų. Lietuvos garbės konsulato atidarymas šiame mieste ir šioje žemėje Lietuvai, kaip vienai iš augančių Europos regioninių finansinių technologijų (FINTECH) centrų, yra itin svarbus: čia įsikūręs trečias pagal dydį Europoje  - po Londono ir Ciuricho -  Fintech centras. Ne mažiau svarbu, kad Heseno žemėje iki šiol veikia lietuvybės centras – Vasario 16-osios gimnazija, kur mokosi virš 200 mokinių“, – sakė L. Linkevičius.

   Užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Heseno žemės Ministru Pirmininku Volkeriu Bouffieriu ir Heseno žemės parlamento pirmininku Borisu Rheinu.

   Heseno vyriausybės ir parlamento atstovai gyrė Lietuvos pasiekimus informacinių technologijų srityje ir išreiškė pageidavimą pasikeisti gerąja patirtimi diegiant IT sprendimus valstybės teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų sektoriuje. Kaip potencialios bendradarbiavimo sritys akcentuotos finansinės technologijos, gyvybės mokslai ir kibernetinis saugumas. Heseno žemės atstovai taip pat domėjosi Lietuvos patirtimi stiprinant visuomenės atsparumą propagandai.

   L.Linkevičius pakvietė Hesseno atstovus dalyvauti finanansinių technologijų ir gyvybės mokslų konferencijose Lietuvoje. Ministras dėkojo už Vokietijos indelį prisidedant prie Lietuvos saugumo užtikrinimo ir pažymėjo, kad Vokietijos lyderystė yra būtina siekiant įveikti aktualius Europos iššūkius.

   Heseno federalinėje žemėje gyvena beveik 7 500 Lietuvos piliečių, visoje Vokietijoje - virš 53 tūkstančių lietuvių.

   Vokietijoje Lietuva turi 6 garbės konsulus atskirose federalinėse žemėse.

   Nuotraukų šaltinis: Hessischer Landtag, Kanzlei, Krutsch

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20190223_Vasario16gimnazija.jpg

   Vasario 23 dieną Ministras lankėsi ilgiausiai užsienyje veikiančioje lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, kur susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomenės ir gimnazijos atstovais bei dalyvavo Valstybės atkūrimo proga surengtame renginyje. Taip pat įvyko ministro susitikimas su Lietuvos garbės konsulais Vokietijoje.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

   Vasario 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vokietijos Heseno žemėje.

   Dvišaliai santykiai »

   Sausio 29-31 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas, Gediminas Kirkilas, Europos komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius ir Transatlantinių santykių bei demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis kartu su Lietuvos diplomatais Berlyne pristatė geopolitinę iniciatyvą „Ukraina 2027”, kuria būtų stiprinama ES politinė ir ekonominė perspektyva Ukrainai.

   Atstovybių naujienos »

   Gruodžio 17 dieną Lietuvos ir Vokietijos forumas kartu su Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universitetu ir Vilniaus politikos analizės institutu surengė konferenciją „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerijos vadovybė reiškia gilią užuojautą ir linki stiprybės spalio 6 dieną per NATO priešakinių pajėgų bataliono pratybas Pabradės poligone nelaimingo atsitikimo metu žuvusio Vokietijos kario artimiesiems ir tarnybos draugams, Vokietijos Federacinės Respublikos vadovybei bei Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

   Kalbos, pareiškimai »
   Vokietija5.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vienybės dienos proga pasveikino Vokietijos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą bei palinkėjo Vokietijos žmonėms gerovės ir klestėjimo.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata