Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija

Sukurta 2018.11.06 / Atnaujinta 2018.11.06 14:33
  Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija

  Tęsiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų renginių ciklą, šių metų lapkričio 4 dieną Baltarusijos kino istorijos muziejuje Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje pristatė projektą „Lietuvos animacija pasaulyje. Didysis turas“.

  25-ąjį kartą vykstančio Baltarusijos tarptautinio kino festivalio „Listapad“ animacinių filmų programoje šįmet – išskirtinis dėmesys Lietuvos animacijai. Projekto, skirto Lietuvos animacijos 110 metų sukakčiai paminėti, metu pradėti demonstruoti ne tik geriausių Lietuvos animatorių trumpo ir pilno metro animaciniai filmai skirti vaikams bei suaugusiems, bet ir debiutiniai studentų darbai. Į parodos atidarymą gausiai susirinkusios publikos laukė Lietuvos animatorių Nijolės Valadkevičiūtės, Ilja Bereznicko, Jūratės Laikaitės-Aškinienės, Valento Aškinio bei karikatūristo Zenono Šteinio darbai, o patys į parodos atidarymą ir susitikimus su žiūrovais atvykę autoriai sulaukė išskirtinio vietos žiniasklaidos, kultūros ir meno atstovų dėmesio.

  Pasak parodos atidaryme dalyvavusio Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje atstovo Mindaugo Gabrėno, simboliška, kad minint valstybės atkūrimo šimtmetį turime progą paminėti ir lietuviškos animacijos, pasižyminčios kūrybiškumu, sveika ironija ir savo daugiaprasmiškumu neretai pralenkiančios tradicinės vaikiškos auditorijos rėmus, 110 metų sukaktį.

  Pristatydamas savo ir kolegų darbus, Lietuvoje vykstančio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius ir vienas iš žymaus lietuviško pilno metro animacinio filmo „Aukso žirgas“ kūrėjų Valentas Aškinis pripažino, kad nepaisant sunkių etapų, Lietuvos animacija sugebėjo ne tik išlikti, bet ir toliau vystytis, o Lietuvos animatoriai sulaukė pripažinimo visame pasaulyje.  

  Paroda, skirta Lietuvos animacijos 110-mečiui paminėti, Baltarusijoje bus eksponuojama iki gruodžio 9 dienos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  _MG_3034.JPG

  Birželio 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Baltarusijos opozicijos atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijoje vykstantys procesai, artėjantys parlamento ir Baltarusijos prezidento rinkimai.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 24 dieną Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA) buvo įteiktas Lietuvos užsienio reikalų ir energetikos ministrų Lino Linkevičiaus ir Žygimanto Vaičiūno laiškas dėl nesprendžiamų branduolinės saugos problemų Astravo atominės elektrinės projekte.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
  1.jpg

  Gegužės 23 dieną Baltarusijos nacionalinėje mokslų akademijoje surengtoje tarptautinėje konferencijoje buvo diskutuota Liublino unijos klausimais. Minėdami šios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės sąjungos 450-ųjų metų sukaktį, Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos istorikai aptarė svarbiausius bendros istorinės praeities klausimus.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Gegužės 15 dieną P. Maslenikovo meno muziejuje Mogiliove, Baltarusijoje, Lietuvos ambasada pristatė Antano Sutkaus fotografijų parodą „Lietuvos žmonės“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  northern.jpg

  Gegužės 10 – 17 dienomis Minske, Baltarusijoje, vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalis „Šiaurės pašvaistė“. Nuo 2015-ųjų Minsko kino teatrų sales užpildantis kino renginys, kasmet žiūrovams pristato naujausius Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Suomijos bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gegužės 3 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Astravo atominės elektrinės. 

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata