Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos ir Amerikos komercijos rūmų diskusijoje - dėmesys Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtrai

Sukurta 2021.02.26 / Atnaujinta 2021.02.26 13:54
  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmų diskusijoje - dėmesys Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtrai

  Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

  Susitikimo metu akcentuota, kad nepaisant COVID-19 sukeltų ekonominių sunkumų, Lietuvos eksportas į JAV praėjusiais metais paaugo net penktadaliu, itin stipriai augo biotechnologijų sektoriaus eksportas. Taip pat gerus rezultatus rodė kiti aukštųjų technologijų ir tradicinės pramonės sektoriai – lazerių, informacinių technologijų ir komunikacijos, chemijos, inžinerijos sektoriai.

  Nuo 2010 metų  JAV įmonių investicijos sukūrė daugiau nei 8800 naujų darbo vietų. Taip pat matomi ir sėkmingi Lietuvos verslo plėtros projektai JAV.

  Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos direktorė Dalia Kreivienė pabrėžė, kad būtina ir toliau skatinti Lietuvos ir JAV ekonominius santykius, užtikrinti glaudų Europos Sąjungos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą bei gilinti komercinius ryšius.

  „Partnerystė ir konkurencija visada eina koja kojon. Konkurencija skatina mus būti dinamiškais, o partnerystė leidžia apsibrėžti bendrą interesų ratą ir skatina naudingų ryšių plėtrą”, – teigė D. Kreivienė.

  Susitikime pabrėžtas Lietuvos siekis stiprinti jau esamus ryšius su JAV. Todėl ateityje bendradarbiavimas su svarbiais partneriais - Baltijos ir Amerikos komercijos rūmais bei Amerikos ir Lietuvos verslo taryba aktyvės, siekiant, kad Lietuvos ir JAV transatlantiniai santykiai taptų kaip niekad stiprūs.

  Baltijos Amerikos prekybos rūmai - Niujorke įsikūrusi organizacija, skirta JAV ir Baltijos šalių  verslo santykiams skatinti ir plėtoti. Rūmų veikloje kviečiamos dalyvauti įmonės, verslo organizacijos bei privatūs asmenys.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  screenshot1.JPG

  Kovo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas nuotoliniu būdu kalbėjosi su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu, su kuriuo ptarė dvišalius ir daugiašalius saugumo politikos ir ekonomikos klausimus, strateginės partnerystės plėtojimą bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  Baltijos valstybes11.jpg

  Gruodžio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Latvijos ir Estijos ministrais Edgars Rinkevičs ir Urmas Reinsalu. Ministrai pasveikino naująjį Lietuvos diplomatijos vadovą ir pakvietė artimiausiu metu apslankyti šių Baltijos šalių sostinėse.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

  Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »