Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

Sukurta 2018.08.23 / Atnaujinta 2018.08.23 09:04
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

   Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti išvakarėse Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška dalyvavo Vokietijos federaliniame SED (Rytų Vokietijos Socialistinės vienybės partijos) diktatūros tyrimų fonde surengtoje diskusijoje apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje.

   Įžanginį žodį renginyje taręs ambasadorius, remdamasis savo šeimos patirtimi, papasakojo apie tragiškus sovietinės okupacijos metus, kai tūkstančiai Lietuvos gyventojų buvo represuoti, išvežti į Sibiro darbo lagerius bei tremties vietas, iš kurių didelė tremtinių dalis negrįžo. Ambasadorius taip pat priminė apie skaudžias Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes Baltijos šalims bei kritiškai įvertinto komunistinių nusikaltimų ignoravimo ir stalinistinio režimo reabilitavimo apraiškas Rusijoje.

   Diskusijos su buvusiu Vokietijos Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministru Markus Meckel metu aptarti skirtingi totalitarinių režimų vertinimai Europoje bei aktualūs istorinės atminties klausimai Lietuvoje. Vokietijos radijo Deutschlandfunk žurnalistės Sabine Adler moderuojamoje diskusijoje ambasadorius D. Semaška atkreipė dėmesį į kol kas dar kartais paviršutinišką stalinistinių nusikaltimų vertinimą Europoje ir išreiškė poreikį sovietinį totalitarizmą paversti neatskiriama bendros europinės istorinės atminties dalimi.

   Renginio metu taip pat pristatytas Vokietijos federalinio SED diktatūros tyrimų fondo naujai išleistas leidinys skirtas komunizmo aukų atminties vietų įamžinimui. Į knygą įtraukti ir stalinizmo aukoms skirti memorialai Lietuvoje.

   Nuotraukos: Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2.jpg

   Lietuvos ambasados atstovai, kartu su Baltarusijoje viešinčiu žinomu Lietuvos poetu, publicistu, vertėju, profesoriumi Tomu Venclova apsilankė netoli Minsko esančioje stalinistinio režimo masinių naikinimų vietoje Kuropatuose ir pagerbė aukų, kurių tarpe yra ir lietuvių, atminimą tylos minute bei padėdami gėlių.

   Atstovybių naujienos »
   89017_bec3feecdefb8e1b456b5629fe85c92f.jpg

   Kovo 25 dieną Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška ir Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje prof. dr. Wolfgangas von Stettenas Kiuncelzau mieste, Vokietijoje, atidarė parodą „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20190223_Vasario16gimnazija.jpg

   Vasario 23 dieną Ministras lankėsi ilgiausiai užsienyje veikiančioje lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, kur susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomenės ir gimnazijos atstovais bei dalyvavo Valstybės atkūrimo proga surengtame renginyje. Taip pat įvyko ministro susitikimas su Lietuvos garbės konsulais Vokietijoje.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
   20190222_GKFrankfurte.jpg

   Vasario 22 dieną Frankfurto prie Maino mieste, Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno federalinėje žemėje, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Įgaliojimus naujajai Lietuvos garbės konsulei Gabrielei Gylytei-Hein įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »

   Vasario 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vokietijos Heseno žemėje.

   Dvišaliai santykiai »

   Sausio 29-31 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas, Gediminas Kirkilas, Europos komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius ir Transatlantinių santykių bei demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis kartu su Lietuvos diplomatais Berlyne pristatė geopolitinę iniciatyvą „Ukraina 2027”, kuria būtų stiprinama ES politinė ir ekonominė perspektyva Ukrainai.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata