Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

Sukurta 2018.08.23 / Atnaujinta 2018.08.23 09:04
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

   Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti išvakarėse Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška dalyvavo Vokietijos federaliniame SED (Rytų Vokietijos Socialistinės vienybės partijos) diktatūros tyrimų fonde surengtoje diskusijoje apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje.

   Įžanginį žodį renginyje taręs ambasadorius, remdamasis savo šeimos patirtimi, papasakojo apie tragiškus sovietinės okupacijos metus, kai tūkstančiai Lietuvos gyventojų buvo represuoti, išvežti į Sibiro darbo lagerius bei tremties vietas, iš kurių didelė tremtinių dalis negrįžo. Ambasadorius taip pat priminė apie skaudžias Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes Baltijos šalims bei kritiškai įvertinto komunistinių nusikaltimų ignoravimo ir stalinistinio režimo reabilitavimo apraiškas Rusijoje.

   Diskusijos su buvusiu Vokietijos Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministru Markus Meckel metu aptarti skirtingi totalitarinių režimų vertinimai Europoje bei aktualūs istorinės atminties klausimai Lietuvoje. Vokietijos radijo Deutschlandfunk žurnalistės Sabine Adler moderuojamoje diskusijoje ambasadorius D. Semaška atkreipė dėmesį į kol kas dar kartais paviršutinišką stalinistinių nusikaltimų vertinimą Europoje ir išreiškė poreikį sovietinį totalitarizmą paversti neatskiriama bendros europinės istorinės atminties dalimi.

   Renginio metu taip pat pristatytas Vokietijos federalinio SED diktatūros tyrimų fondo naujai išleistas leidinys skirtas komunizmo aukų atminties vietų įamžinimui. Į knygą įtraukti ir stalinizmo aukoms skirti memorialai Lietuvoje.

   Nuotraukos: Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_20180825_121255res1.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 25 dieną dalyvavo tarpukario Lietuvos ministrams įamžinti skirto memorialo atidengimo ceremonijoje. Ukmergės rajone, Kadrėnuose, iškilęs paminklas yra skirtas 1941–1942 metais sovietmečiu nužudytiems aštuoniolikai Lietuvos ministrų kabineto narių. Daugiausia jų buvo sušaudyta ir palaidota masinėse kapavietėse Sverdlovsko (dabartinio Jekaterinburgo) srityje Rusijoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-9015.JPG

   Liepos 4 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevčius Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus vadovams įteikė 1955 metų vasario 16 dieną Kazachstano lageriuose kalėjusių lietuvių  parengtą leidinį „Nelaisvėje gimęs kūdikis“.  Leidinį Lietuvos generaliniam konsulatui Niujorke perdavė Niujorko lietuviai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   DSC00392.JPG

   Birželio 11 dieną Berlyne buvo pristatyti tremtyje veikiančio Europos humanitarinio universiteto (EHU) pasiekimai ir planai ateinantiems metams. Susirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška.

   Kultūros renginiai »
   DSC00330.JPG

   Birželio 6 dieną Vokietijos Bundestago parlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupė surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šimtmečių paminėjimą.

   Atstovybių naujienos »
   DSC00173.JPG

   Gegužės 29 dieną Berlyno Štazi muziejuje pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Dc6mF4dXcAEumP9.jpg

   Gegužės 11 dieną Palangoje įvyko Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų 3+1 susitikimas.

   „Baltijos šalys ir Vokietija yra suinteresuotos tęsti strateginį dialogą. Šio kasmetinio tradiciškai vykstančio formato tąsa – mūsų šalių solidarumo ir vienybės patvirtinimas, kad laikomės tų pačių vertybių ir principų“, – sakė L. Linkevičius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata