Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Budapešte prasidėjo kultūros renginių ciklas „Bridging Europe 2018“

Sukurta 2018.09.17 / Atnaujinta 2018.09.17 14:50
  Budapešte prasidėjo kultūros renginių ciklas „Bridging Europe 2018“

  Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje rugsėjo 16 dieną Budapešto menų rūmuose pradėjo kultūros renginių ciklą „Bridging Europe 2018“, vyksiantį iki rugsėjo 26 dienos.

  Dėkodama organizatoriams už galimybę pristatyti dar kelis Lietuvos kultūros gabalėlius, atidarymo renginyje ambasadorė Rasa Kairienė sakė: „Tikiu, kad tokie bendri kultūriniai projektai tik paspalvins ryškią ir turiningą mūsų valstybių dvišalių ekonominių, politinių, akademinių, verslo ir kitų santykių istorijos pynę“.

  Budapešto menų rūmai ir Budapešto festivalio orkestras jau šešerius metus rengia bendrą projektą – Europos valstybių kultūros pristatymus. Bendradarbiavimo su Baltijos valstybių ir Lenkijos ambasadomis bei kultūros institutais rezultate šių metų ciklas buvo dedikuotas Estijai, Latvijai, Lenkijai ir Lietuvai – valstybėms, švenčiančioms savo valstybingumo atkūrimą ar susikūrimą.

  Renginių ciklo atidarymo metu susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti Lietuvos autorių fotografijų parodą „Tai mano namai“, iliustruojančią Dainų švenčių tradiciją Lietuvoje.

  Trečiadienį, rugsėjo 19 dienos vakare įvyks elektroninės muzikos grupės „Golden Parazyth“ koncertas, o rugsėjo 22 dieną pasirodys Veronika Pavilionienė ir Petras Vyšniauskas; sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, bus pristatytas dokumentinis filmas „100 metų kartu“, o rugsėjo 21 dieną Arūnas Gelūnas dalyvaus atvirame simpoziume „Globalios ir nacionalinės kultūrinės vertybės: 100 metų Baltijos valstybių ir Lenkijos nepriklausomybei“. Budapešto festivalio orkestro koncertų metu rugsėjo 21, 22 ir 24 dienomis skambės M.K. Čiurlionio muzika.

  Lietuvos ambasadorė Rasa Kairienė kvietė visus aktyviai dalyvauti ateinančių dienų renginiuose ir tuo pačiu prisijungti prie Nepriklausomybės Atkūrimo šimtmečio šventimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4.jpg

  Artėjančių švenčių proga, Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje čia reziduojančius užsienio šalių diplomatus, kultūros, meno, mokslo atstovus ir visuomenės veikėjus pakvietė į Kalėdinį susitikimą, kurio metu, skambant šiuolaikinio Giedriaus Nako džiazo kvarteto atliekamai muzikai aptarti besibaigiantys metai bei pristatyti ateinančiųjų metų planai.

  Atstovybių naujienos »
  87490_f57bb12d13577a1b0e33b3053fcffd7a.jpg

  Gruodžio 6 dieną Budapešte, ELTE Universitete, Lietuvos ambasados Vengrijoje iniciatyva vyko ELTE ir Vilniaus universitetų istorikų konferencija, skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ministras susitinka su Vengrijos ambasadoriumi (2).JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Jancsi. Ministras padėkojo ambasadoriui už Vengrijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalius santykius, visų pirma ekonomikos srityje.

  Dvišaliai santykiai »
  kacinskas.jpg

  Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

  Dvišaliai santykiai »
  Latvija5.jpg

  Latvijos nepriklausomybės 100-ųjų metinių proga ministras Linas Linkevičius pasveikino Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgarą Rinkevičių. Sveikinimo laiške rašoma, kad 1918 metų lapkričio 18 dieną paskelbta  ir nepriklausomybės kare apginta Latvijos Respublika per du pirmuosius savarankiškos raidos dešimtmečius tapo gerovės valstybe. Šiandien latvių tauta sėkmingai kuria modernią ir inovatyvią šalį.

  Dvišaliai santykiai »
  Latvija6.jpg

  Lapkričio 18 dieną 12.00 val. Vilniuje Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Latvijos Respublikos paskelbimo 100-osioms metinėms pažymėti.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata