Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bukarešte aptarta būsima ES strateginė darbotvarkė

Sukurta 2019.03.12 / Atnaujinta 2019.03.14 18:15
  Bukarešte aptarta būsima ES strateginė darbotvarkė

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 12 dieną Bukarešte, Rumunijoje, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl ES daugiametės finansinės programos ir ES strateginės darbotvarkės ateinantiems penkeriems metams.

  Kalbėdamas apie būsimąjį ES daugiametį biudžetą, viceministras A. Zananavičius akcentavo, kad jei ES nori tinkamai finansuoti tradicines politikos sritis, tokias kaip sanglauda ir žemės ūkis,  ir nori deramai reaguoti į naujus iššūkius, būtina kalbėti tik apie ambicingą biudžetą. „Be tinkamai finansuojamo ES biudžeto nebus galimybių vienu metu įgyvendinti tiek tradicines politikos sritis, tiek ir naujuosius ES prioritetus“, – sakė viceministras A.Zananavičius. Viceministras pažymėjo, kad Lietuvai nėra priimtinas siūlomas ženklus sanglaudos politikos finansavimo mažinimas, o tiesioginių išmokų didinimas žemdirbiams yra nepakankamas ir neužtikrina vienodų konkuravimo sąlygų.

  Aptariant būsimąją ES strateginę darbotvarkę, viceministras pabrėžė, kad didelis dėmesys turi būti skirtas bendrosios rinkos gilinimui ir likusių kliūčių šalinimui, kartu būtina stiprinti energetikos sąjungą, kovoti su hibridinėmis grėsmėmis, didinti ES atsparumą, ypatingą dėmesį skiriant kovai su dezinformacija. Tuo pačiu ES turi išlikti atvira kaimynams, gerbiantiems Europos vertybes ir įgyvendinantiems būtinas reformas.

  ES strateginė darbotvarkė bus aptarta  gegužės 9 dieną aukščiausiojo lygio susitikime Sibiu (Rumunijoje), o tvirtinama birželio 21-22 dieną Europos Vadovų Taryboje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  BRT 2019 03 19 .jpg

  Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  {EEA75263-6666-7F4C-9515-E5F0AE2EDD12}res.jpg

  Kovo 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) kartu su Jungtinėmis Tautomis (JT) rengiamoje konferencijoje „Parama Sirijos ir regiono ateičiai“. Trečius metus iš eilės Briuselyje organizuojamo renginio tikslas – užtikrinti tolimesnę paramą labiausiai nuo konflikto Sirijoje nukentėjusiems asmenims bei pabėgėlius priimančioms regiono šalims.

  Vasario 24-25 dienomis Šarm el Šeiche, Egipte, vyko pirmasis Europos Sąjungos (ES) ir Arabų šalių lygos (AŠL) viršūnių susitikimas, kurio metu aukšto rango atstovai aptarė abiejų organizacijų bendradarbiavimo galimybes ir galimą atsaką į bendrus iššūkius – saugumą, ginkluotus konfliktus, nelegalią migraciją, humanitarines krizes, klimato kaitą. Plenarinių sesijų metu taip pat aptarti ir regioniniai klausimai – Artimųjų Rytų Taikos procesas, Sirijos, Libijos ir Jemeno krizės.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius vasario 19 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  EU-JP vėliavos.jpg

  Šiandien, vasario 1 dieną, pradedamas taikyti Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas. Tai – didžiausia iki šiol sudaryta ES laisvosios prekybos sutartis, kuri sukurs laisvosios prekybos erdvę, apimančią virš 600 milijonų gyventojų ir sukuriančią trečdalį pasaulio BVP.

  Daugiašaliai santykiai »
  Ministras L. Linkevičius.jpg

  Sausio 31 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rumunijoje, Bukarešte, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kuriame kvietė pradėti ambicingą strateginę diskusiją dėl Rytų partnerystės tikslų po 2020 metų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata