Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.23 11:24
   Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda
   Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda

   Lapkričio 21 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Čikagos kultūros centre atidarė išskirtinę parodą – „Vienas amžius iš septynių: Lietuva, Lite, Lita“. Parodoje apžvelgiama Lietuvos žydų istorija nuo jų atvykimo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritoriją XIV amžiuje iki žydų gyvenimo Lietuvoje šiandien.

   Parodos kūrėjas Pranas Morkus sugebėjo atvaizduoti išskirtines žydų santykių su vietos gyventojais detales, paminėjo ne vieną įstabų litvakų kilmės asmenį, tarp kurių ir visame pasaulyje žinomas Vilniaus Gaonas. Būtent jo dėka Vilnius buvo pradėtas vadinti „Šiaurės Jeruzale“.

   „Jungtinėse Amerikos valstijose gyvena didelis skaičius žydų, kurių daugumos šaknys yra Lietuvoje ir kurie didžiuojasi galėdami vadinti save litvakais. Dainininkas, filmų kūrėjas Al Jonson, dainų autorius Bob Dylan, aktorius Harrison Ford, kompozitorius George Gershwin. Tai tik kelios garsių Amerikoje gyvenusių ar gyvenančių litvakų pavardės, kurių tėvai arba seneliai atvyko iš Lietuvos. Todėl simboliškai šią parodą norėjome pradėti Čikagos kultūros širdyje, taip parodydami, kad žydai buvo, yra ir visada bus svarbi Lietuvos istorijos dalis“, – sakė Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius.

   Į renginį iš Lietuvos atvyko ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Savo kalboje F. Kukliansky pabrėžė, kad nors Lietuvos žydų bendruomenę sudaro tik 5000 žmonių, litvakai paliko ryškų pėdsaką mūsų šalies istorijoje bei kultūroje, o užbaigdama savo kalbą pakvietė ateinančiais metais visus apsilankyti Lietuvoje.

   Parodą vainikavo garsių litvakų kompozitorių kūriniai, kuriuos specialiam projektui subūrė talentingas kvartetas iš Lietuvos: Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Marius Šinkūnas (vibrafonas) ir Simona Zajančkauskaitė (fortepijonas).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   FB_IMG_1511475875556.jpg

   Lapkričio 23 dieną viename labiausiai laukiamų Čikagos miesto renginių – tradiciniame Čikagos Padėkos dienos parade – dalyvavo daugiau nei šimtas lietuvių, kurie žygiavo nešini Lietuvos vėliavomis, skambant Andriaus Mamontovo dainai „Geltona. Žalia. Raudona“. Tai jau trečiasis lietuvių pasirodymas parade, kurį tradiciškai organizuoja lietuvių tautinių šokių ansamblis „Suktinis“ ir Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Čikagoje.

   Atstovybių naujienos »

   Lietuva jau daug metų dirba Holokausto tyrimų ir švietimo srityje, konsultuodamasi su tarptautinėmis  žydų organizacijomis, taip pat su Pasaulio žydų kongresu ir Europos žydų kongresu.

   Kalbos, pareiškimai »
   tomas razmus-8736.jpg

   Minint Lietuvos žydų genocido dieną Vilniuje, prie Panerių memorialo įvyko Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvavo aukščiausi valstybės pareigūnai, Lietuvos žydų bendruomenės atstovai, užsienio šalių ambasadų Lietuvoje ir valstybinių institucijų atstovai bei kiti svečiai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata