Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.23 11:24
   Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda
   Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda

   Lapkričio 21 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Čikagos kultūros centre atidarė išskirtinę parodą – „Vienas amžius iš septynių: Lietuva, Lite, Lita“. Parodoje apžvelgiama Lietuvos žydų istorija nuo jų atvykimo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritoriją XIV amžiuje iki žydų gyvenimo Lietuvoje šiandien.

   Parodos kūrėjas Pranas Morkus sugebėjo atvaizduoti išskirtines žydų santykių su vietos gyventojais detales, paminėjo ne vieną įstabų litvakų kilmės asmenį, tarp kurių ir visame pasaulyje žinomas Vilniaus Gaonas. Būtent jo dėka Vilnius buvo pradėtas vadinti „Šiaurės Jeruzale“.

   „Jungtinėse Amerikos valstijose gyvena didelis skaičius žydų, kurių daugumos šaknys yra Lietuvoje ir kurie didžiuojasi galėdami vadinti save litvakais. Dainininkas, filmų kūrėjas Al Jonson, dainų autorius Bob Dylan, aktorius Harrison Ford, kompozitorius George Gershwin. Tai tik kelios garsių Amerikoje gyvenusių ar gyvenančių litvakų pavardės, kurių tėvai arba seneliai atvyko iš Lietuvos. Todėl simboliškai šią parodą norėjome pradėti Čikagos kultūros širdyje, taip parodydami, kad žydai buvo, yra ir visada bus svarbi Lietuvos istorijos dalis“, – sakė Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius.

   Į renginį iš Lietuvos atvyko ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Savo kalboje F. Kukliansky pabrėžė, kad nors Lietuvos žydų bendruomenę sudaro tik 5000 žmonių, litvakai paliko ryškų pėdsaką mūsų šalies istorijoje bei kultūroje, o užbaigdama savo kalbą pakvietė ateinančiais metais visus apsilankyti Lietuvoje.

   Parodą vainikavo garsių litvakų kompozitorių kūriniai, kuriuos specialiam projektui subūrė talentingas kvartetas iš Lietuvos: Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Marius Šinkūnas (vibrafonas) ir Simona Zajančkauskaitė (fortepijonas).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   111.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje surengė litvakų muzikos kvarteto „Aerograma“ koncertą, kuris buvo skirtas prisiminti tragiškus Lietuvos žydų genocido įvykius.

   Dvišaliai santykiai »
   Photoshoot_016.jpg

   Rugsėjo 20 dieną Lietuvos ambasadoje Londone paminėta Lietuvos žydų genocido atminimo diena, šiemet skirta 75-osioms Vilniaus geto likvidavimo metinėms pažymėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20180921URM1551res.jpg

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo paminklinio akmens pasaulio tautų teisuoliams-žydų gelbėtojams nacių okupuotoje Lietuvoje atidengimo iškilmėse Vilniuje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   holokausto paroda.jpg

   Balandžio 12 dieną, minint Holokausto atminties dieną, Lietuvos ambasadoje Vašingtone buvo atidaryta Prano Morkaus paroda „Vienas iš septynių amžių“, koncertavo Lietuvos smuikininkas Borisas Traubas ir  „The American Virtuosi“, kurie atliko Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius žydų muzikinio paveldo tema, buvo pristatyta Lietuvos žydų istorija. 

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »
   20180213_185458.jpg

   Vasario 13 dieną didžiausiame Airijos universitete University College Dublin atidaryta Izraelio, Lietuvos, Japonijos ir Nyderlandų ambasadų surengta paroda „Daugiau negu pareiga. Diplomatai – Pasaulio Teisuoliai“ („Beyond Duty. Diplomats recognized as Righteous Among the Nations“).

   Atstovybių naujienos »
   FB_IMG_1511475875556.jpg

   Lapkričio 23 dieną viename labiausiai laukiamų Čikagos miesto renginių – tradiciniame Čikagos Padėkos dienos parade – dalyvavo daugiau nei šimtas lietuvių, kurie žygiavo nešini Lietuvos vėliavomis, skambant Andriaus Mamontovo dainai „Geltona. Žalia. Raudona“. Tai jau trečiasis lietuvių pasirodymas parade, kurį tradiciškai organizuoja lietuvių tautinių šokių ansamblis „Suktinis“ ir Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Čikagoje.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata