Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.23 11:24
   Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda
   Čikagoje pirmą kartą pristatyta Lietuvos žydų istorijos paroda

   Lapkričio 21 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Čikagos kultūros centre atidarė išskirtinę parodą – „Vienas amžius iš septynių: Lietuva, Lite, Lita“. Parodoje apžvelgiama Lietuvos žydų istorija nuo jų atvykimo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritoriją XIV amžiuje iki žydų gyvenimo Lietuvoje šiandien.

   Parodos kūrėjas Pranas Morkus sugebėjo atvaizduoti išskirtines žydų santykių su vietos gyventojais detales, paminėjo ne vieną įstabų litvakų kilmės asmenį, tarp kurių ir visame pasaulyje žinomas Vilniaus Gaonas. Būtent jo dėka Vilnius buvo pradėtas vadinti „Šiaurės Jeruzale“.

   „Jungtinėse Amerikos valstijose gyvena didelis skaičius žydų, kurių daugumos šaknys yra Lietuvoje ir kurie didžiuojasi galėdami vadinti save litvakais. Dainininkas, filmų kūrėjas Al Jonson, dainų autorius Bob Dylan, aktorius Harrison Ford, kompozitorius George Gershwin. Tai tik kelios garsių Amerikoje gyvenusių ar gyvenančių litvakų pavardės, kurių tėvai arba seneliai atvyko iš Lietuvos. Todėl simboliškai šią parodą norėjome pradėti Čikagos kultūros širdyje, taip parodydami, kad žydai buvo, yra ir visada bus svarbi Lietuvos istorijos dalis“, – sakė Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius.

   Į renginį iš Lietuvos atvyko ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Savo kalboje F. Kukliansky pabrėžė, kad nors Lietuvos žydų bendruomenę sudaro tik 5000 žmonių, litvakai paliko ryškų pėdsaką mūsų šalies istorijoje bei kultūroje, o užbaigdama savo kalbą pakvietė ateinančiais metais visus apsilankyti Lietuvoje.

   Parodą vainikavo garsių litvakų kompozitorių kūriniai, kuriuos specialiam projektui subūrė talentingas kvartetas iš Lietuvos: Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Marius Šinkūnas (vibrafonas) ir Simona Zajančkauskaitė (fortepijonas).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20181126_172610.jpg

   Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_0697a.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Rusijoje, minėdama Vilniaus geto likvidavimo 75-sias metines, sukvietė Maskvoje reziduojančius diplomatus, žydų bei kitų visuomeninių organizacijų atstovus paminėti šią tragišką sukaktį.

   Atstovybių naujienos »

   Rytoj, lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija „Drauge modernios valstybės link: litvakai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti.

   Kultūros renginiai »
   IMG_20181102_160546.jpg

   Lapkričio 2 dieną Lietuvos ambasados Austrijoje darbuotojai kartu su Vienos žydų bendruomene ir diplomatinio korpuso atstovais pagerbė prieš savaitę JAV Pitsbergo sinagogoje įvykusių žudynių aukas.

   Atstovybių naujienos »
   www urm baneris 3.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija „Drauge modernios valstybės link: litvakai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   111.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje surengė litvakų muzikos kvarteto „Aerograma“ koncertą, kuris buvo skirtas prisiminti tragiškus Lietuvos žydų genocido įvykius.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata