Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl URM teikto pasiūlymo Migracijos departamentui prie VRM interpretavimo žiniasklaidoje

Sukurta 2021.01.26 / Atnaujinta 2021.01.26 09:42

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad sausio 25 dieną Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė netiksli informacija dėl ministerijos teikto darbinio pasiūlymo Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) interpretavimo.

URM nesiūlo įtvirtinti privalomos tvarkos besikreipiantiems dėl Lietuvos Respublikos pilietybės vykti teikti dokumentus į Lietuvą.

Cituojamo pasiūlymo esmė yra kita ir ji susijusi su visiškai naujai formuojama ir ateityje įgyvendinama dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pateikimo procedūra.

URM siūlo, kad asmuo prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, pranešimą, prašymą leisti prisiekti Lietuvos Respublikai, taip pat prašymą išduoti ar pakeisti teisės atkurti pilietybę pažymėjimą ir prašymą išduoti ar pakeisti lietuvių kilmės pažymėjimą turės užpildyti lietuvių arba anglų kalba per Migracijos departamento diegiamą Lietuvos migracijos informacinę sistemą (toliau – MIGRIS) ir prie jo pridėti prašymą pagrindžiančius dokumentus. O asmuo į konsulinę įstaigą pateikti prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir jį pagrindžiančių dokumentų originalus atvyktų tik gavęs Migracijos departamento patvirtinimą, kad per MIGRIS teikiamas prašymas ir jį pagrindžiantys dokumentai yra priimtini.

Tokiu būdu būtų išvengiama papildomo susirašinėjimo tarp Migracijos departamento ir konsulinių įstaigų, o asmenims nereikėtų pakartotinai vykti į konsulinę įstaigą pateikti papildomų dokumentų ir patirti papildomų išlaidų.