Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Dubline pagerbti nusipelnę Airijos lietuviai

Sukurta 2019.12.16 / Atnaujinta 2019.12.16 17:14
   Dubline pagerbti nusipelnę Airijos lietuviai
   Dubline pagerbti nusipelnę Airijos lietuviai
   Dubline pagerbti nusipelnę Airijos lietuviai

   Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.

   Gausiai susirinkusius dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas dėkojo tautiečiams už aktyvią veiklą lituanistinio švietimo, kultūros, sporto ir kitose srityse, paramą Lietuvai, labdaros organizavimą, indėlį į partnerystės tarp dviejų valstybių plėtojimą ir Lietuvos vardo garsinimą Airijoje.

   „Džiugu, kad 2019-aisiais – Pasaulio lietuvių metais – žinios apie Airijos lietuvių gražius darbus ir pasiekimus plačiai skambėjo ne tik Lietuvoje ir Airijoje, bet ir kitose šalyse“, – teigė ambasadorius.

   Už ilgametę veiklą puoselėjant lietuvybę bei išeivijos ryšius su Lietuva Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionui kunigui Egidijui Arnašiui įteiktas Užsienio reikalų ministerijos medalis „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“. Už lietuvybės puoselėjimą, turizmo iš Airijos į Lietuvą skatinimą, Lietuvos vardo garsinimą, lietuviškų produktų pristatymą bei lietuvių sportininkų Airijoje telkimą bendrai veiklai Lietuvos ambasados padėkos raštai įteikti visuomenininkams Ryčiui Sedleckui ir Jūratei Raižytei, verslininkei Angelei Roveršteinienei, Airijos lietuvių profesionalų klubo narėms Rūtai Sinkevičiūtei, Indrei Lukošiūtei, Aistei Endzinaitei bei Airijos lietuvių sporto asociacijos vadovui Tomui Jakubauskui.

   Šiemet pirmą kartą buvo renkamas „Airijos lietuvių metų žmogus“. Konkurse tautiečiai pasiūlė net šešiolika kandidatų, aktyviai dirbančių kultūros, švietimo, verslo, sporto srityse. Daugiausia Airijos lietuvių balsų surinko žinoma atlikėja Raimonda Masiulytė Ramchun, kuriai įteiktas „Airijos lietuvių metų žmogaus 2019“ diplomas ir ambasados prizas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   3.jpg

   Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietijoje). Ministras dalyvaus renginyje, skirtame Vasario 16-ajai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

   Užsienio lietuviai »
   1.jpg

   Vasario 9 dieną Lietuvos ambasada Vašingtone (JAV), NBA rungtynių tarp Vašingtono „Wizards“ ir Memfio „Grizzlies“ metu, surengė Lietuvai ir Lietuvos paveldui skirtą vakarą.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_20200203_182120 (002).jpg

   Vasario 3 dieną Dublino universitete (Airijoje) buvo oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos ir Airijos žydų istorija”, skirta Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ministras Gervėčių mokykloje 2020 02 03 DSC_55780-2.jpg

   Vasario 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius drauge su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi lankėsi Rimdžiūnuose, kur veikia Lietuvos lėšomis įkurtas Gervėčių lietuvių kultūros centras - lietuviška vidurinė mokykla, vaikų darželis, kultūros namai.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   darbo grupė2.jpg

   Sausio 24-26 dienomis Lietuva jau šeštą kartą buvo pristatyta didžiausioje Airijos turizmo parodoje „The Holiday World Show Dublin“. 

   Atstovybių naujienos »