Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyvius Maskvoje pasitiko Lietuvos diplomatai

Sukurta 2017.07.18 / Atnaujinta 2017.07.18 16:14
   Ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyvius Maskvoje pasitiko Lietuvos diplomatai
   Ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyvius Maskvoje pasitiko Lietuvos diplomatai

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas liepos 18 dieną Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyvius.

   Ambasadorius pasveikino jaunuosius misijos narius ir linkėjo saugiai pasiekti ekspedicijos tikslą – už kelių tūkstančių kilometrų Rusijos gilumoje esančią Irkutsko sritį.

   „Džiugu, kad dvyliktus metus iš eilės organizuojama sudėtinga išvyka į Sibirą suburia entuziastingus ir patriotiškus jaunuolius, ne žodžiais, o veiksmais įrodančius, kad be istorinės atminties išsaugojimo neturėsime ir savo tautos ateities. Tremtinių amžinojo poilsio vietos nusipelno pagarbos ir rūpesčio. Mūsų visų pagarbos nusipelnote ir jūs“, – sakė R. Motuzas.

   Ekspedicijos „Misija Sibiras'17“ dalyviai į Irkutską iš Maskvos išvyksta liepos 19 dieną, į Vilnių grįžta rugpjūčio 1 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ambasadoriaus įžanginis žodis Misijan Sibiras pristatymo metu 1.jpg

   Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje, dalyvaujant  Latvijoje gyvenantiems lietuviams, surengtas ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ pristatymas. Praeitais metais šešiolika „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių vyko į Igarką, kur tvarkė tremtinių ir politinių kalinių kapus, siekdami įamžinti lietuvių tremties ir amžino poilsio vietas.

   Atstovybių naujienos »
   78805_a7a3ac251281b391728ffbe85e5f8ecc.jpg

   Kovo 1 dieną Prahoje festivalio „Mene Tekel“ dokumentinių filmų programoje buvo parodytas režisierės Julijos Ciurupos filmas „Misija Sibiras: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“. Filmas, pasakojantis apie 2015 metais įvykusią jaunimo tremtinių kapų tvarkymo ekspediciją Tomsko krašte, užsienyje buvo parodytas pirmą kartą.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata