Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Elitiniame Egipto kurorte pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

Sukurta 2018.12.03 / Atnaujinta 2018.12.03 13:20
  Elitiniame Egipto kurorte pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

  Šeštadienį El Gūnos bendruomenei Aleksandrijos bibliotekos filiale pristatytos dvi lietuviškos parodos: M. K. Čiurlionio tapyba ir J. Vitkevičiūtės popieriaus karpiniai.

  Atidarydamas parodą Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius susirinkusiems pažymėjo, jog lietuviams ir Lietuvai daugiabriaunė M. K. Čiurlionio kūryba yra unikali ir be galo svarbi. Jis taip pat pasidžiaugė, kad Hurgadoje gyvena ir vietinius žmones savo kūryba džiugina lietuvių menininkė J. Vitkevičiūtė.

  Pristatymo metu skambėjo M. K. Čiurlionio etiudai, vietiniai meno mylėtojai galėjo apžiūrėti unikalaus lietuvių kūrėjo paveikslų reprodukcijas, aptarti sąsajas su Egipto istoriniu paveldu.

  Parodos organizuotos vietos lietuvių bendruomenės ir Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus pastangomis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Savaitgalį Lietuvos ambasada Egipte šventė nedidelį jubiliejų – Kairo centre kasmet vykstančioje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje dalyvavo jau dešimtą kartą.

  Atstovybių naujienos »
  20191207_161358_resized (1).jpg

  Gruodžio 7 dieną Hurgados (Egiptas) senamiestyje vyko tradicinė lietuvių bendruomenės metų užbaigimo šventė. Miesto lietuviai ir Lietuvos ambasada Egipte organizavo lietuvišką vakarą, kurio metu buvo apibendrinta metų patirtis bei planuojama kitų metų bendruomenės veikla.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  DSC_1195.jpg

  Spalio 16 dieną Vilniuje ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Susitikimo metu aptartas dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei politinė ir saugumo padėtis Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose. Lietuvos pusė pristatė vertinimą dėl procesų Rytų kaimynystėje.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Egipte prisijungė prie diplomatų Kaire surengtos akcijos, skirtos paminėti Tarptautinei mergaičių dienai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20191005_104719.jpg

  Spalio 5 dieną Hurgados (Egiptas) lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“ pradėjo naujus mokslo metus. Naująjį sezoną mokyklėlė pasitinka reaguodama į pokyčius didžiausioje lietuvių bendruomenėje Egipte: stengiamasi orientuotis į besikeičiantį vaikų skaičių, jų poreikius pagal amžių bei pritraukti naujus mokytojus iš bendruomenės narių tarpo.

  Atstovybių naujienos »
  20190925_122324.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius susitiko su Egipto Arabų Respublikos parlamentinės Laisvės partijos prezidentu Dr. Prof. Salahu Hasballahu ir partijos vadovybės nariais.

  Dvišaliai santykiai »