Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų

Sukurta 2018.09.18 / Atnaujinta 2018.09.18 22:39
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

   „Europos Sąjunga turi išlaikyti tinkamą balansą tarp naujųjų prioritetų ir prioritetų, kurie nustatyti ES Sutartyje – pirmiausia sanglauda ir bendroji žemės ūkio politika. Prioritetų daug, tad atitinkamai reiktų didinti įmokas į ES biudžetą ir sutelkti daugiau nei 1 % ES BVP. Mes pasiruošę tai daryti“, – posėdyje sakė viceministras A. Zananavičius. Viceministras pabrėžė būtinybę užtikrinti pakankamą finansavimą Ignalinos branduolinės jėgainės uždarymo darbams ir svarbiems infrastruktūriniams projektams – Rail Baltica, elektros sinchronizacijai, palankių sąlygų sudarymą Lietuvos mokslininkų dalyvavimui mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Europos Horizontas“ bei akcentavo poreikį Europos kaimynystės instrumentą išlaikyti atskiru finansiniu instrumentu.

   Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija pristatė savo prioritetus, pagrindinį dėmesį skirdama vidinio ir išorinio saugumo klausimams, migracijai, ekonominei gerovei, konkurencingumui, stabilumo kaimynystėje skatinimui, socialinei darbotvarkei, energetikos, skaitmenizavimo klausimams ir klimato politikai.

   Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų rugsėjo 12 dieną Europos Komisijos paskelbtas 2019 metų ketinimų laiškas dėl teisėkūros iniciatyvų dešimtyje prioritetinių sričių. Tai paskutinis šios Europos Komisijos indėlis į teisėkūros programą prieš kitais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. „Mums yra svarbūs ES energetinės sąjungos stiprinimas ir dujų direktyvos atnaujinimas, derybos dėl būsimos daugiametės finansinės programos bei tolimesnis Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimas. Kita vertus, pasigendame dėmesio Ukrainai ir visai Rytų partnerystei“, – pažymėjo viceministras A. Zananavičius.

   Rengiantis 2018 m. spalio 18 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ministrai aptarė preliminarią darbotvarkę – migracijos, vidaus saugumo ir išorės santykių klausimus. Lietuva kibernetinės erdvės grėsmes mato kaip vieną iš pagrindinių saugumo iššūkių ir pabrėžia poreikį didinti institucijų ir visuomenės atsparumą šioms grėsmėms.

   BRT posėdyje buvo tęsiamos diskusijos dėl teisinės sistemos reformos Lenkijoje – organizuoti klausymai, kurių metu Lenkija atsakė į ES valstybių narių klausimus teisės viršenybės tema.

   Tą pačią dieną vykusiame specialiame Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES skirtame BRT posėdyje aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų pažanga. ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier pristatė naujausią informaciją apie derybų rezultatus. Jungtinės Karalystės išstojimo derybos įžengė į lemiamą stadiją. Tam, kad derybos būtų užbaigtos laiku, derybų tempas suintensyvintas.  Sunkiausia derybų problema išlieka klausimas, kaip išvengti sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Taip pat vyksta intensyvūs pokalbiai dėl ES- Jungtinės Karalystės ateities santykių, atsižvelgiant į liepos 12 dieną paskelbtą Jungtinės Karalystės Baltąją knygą. Kol kas ES ir Jungtinės Karalystės požiūriai dėl ateities ekonominio bendradarbiavimo modelio skiriasi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

   Europos Sąjunga »

   Kovo 29 dieną Jungtinės Karalystės (toliau- JK) parlamentas trečią kartą nepritarė JK Išstojimo iš ES sutarčiai. Remiantis Europos Vadovų tarybos kovo 21 dienos sprendimu, tai reiškia, kad šių metų balandžio 12 diena turėtų būti paskutinė JK narystės ES diena. 

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »
   BRT 2019 03 19 .jpg

   Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

   Daugiašaliai santykiai »
   33268925108_e541c6f1be_k.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 12 dieną Bukarešte, Rumunijoje, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl ES daugiametės finansinės programos ir ES strateginės darbotvarkės ateinantiems penkeriems metams.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 6 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui leisti pasitelkti išorės paslaugų teikėjus priimant užsienyje gyvenančių lietuvių prašymus gauti ar pasikeisti asmens dokumentus. Taip pat numatyta galimybė organizuoti konsulines misijas valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių. Tai nustatančioms Konsulinio statuto ir Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

   Ministerijos naujienos »
   42291790265_3e8e876d72_o.jpg

   Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata