Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai

Sukurta 2021.02.24 / Atnaujinta 2021.02.24 16:58
   G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai
   PHOTO-2021-02-24-11-29-14.jpg(1).jpeg G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai
   G. Landsbergis: Lietuva tęs nuoseklią paramą Ukrainai

   Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

   Susitikime su Ukrainos prezidentu ministras pabrėžė nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui, Europos ir euroatlantinei integracijai bei reformų procesui. Pokalbyje buvo aptarta padėtis Donbase, Krymo platformos iniciatyva, dvišalių Lietuvos ir Ukrainos santykių darbotvarkė, kova su pandemija bei pasirengimas Ukrainos reformų konferencijai.

   „Nepaisant paliaubų, praktiškai kiekvieną dieną skaitome pranešimus apie žūvančius ar sužeistus Ukrainos karius. Jau septynerius metus Ukraina siekia įgyvendinti ambicingą reformų programą, lygiagrečiai turėdama atremti išorės agresiją. Remiame nuoseklias ir ryžtingas Ukrainos pastangas, siekiant taikaus konflikto Donbase sprendimo. Deja, iki šiol nematome reikšmingesnių pastangų iš Rusijos ir jos remiamų grupuočių Donbase,“ - pažymėjo ministras.

   Vizito Ukrainos parlamente metu G. Landsbergis ir Aukščiausiosios Rados pirmininkas Dmytro Razumkovas aptarė svarbiausių Ukrainos reformų įgyvendinimą ir prioritetines teisėkūros iniciatyvas. „Ukraina padarė žymią pažangą, įgyvendinant svarbias struktūrinės reformas. Svarbu jas tęsti, kartu užtikrinant sklandų už kovą su korupcija atsakingų institucijų funkcionavimą ir teismų sistemos nepriklausomybę“, - pažymėjo ministras.

   Pokalbio su Ukrainos ministru pirmininku Denysu Shmyhalu metu aptartas Lietuvos ir Ukrainos dvišalis bendradarbiavimas, kova su pandemija, vakcinacijos, energetinio saugumo, bendradarbiavimo Liublino trikampio kontekste klausimai. G. Landsbergis išreiškė paramą Ukrainos siekiui sinchronizuoti elektros sistemą su kontinentinės Europos tinklais, tuo pačiu pabrėždamas Lietuvai itin aktualų nesaugios Astravo atominės elektrinės ir elektros nepirkimo iš jos klausimą.

   Susitikime su ministro pirmininko pavaduotoju, laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministru Oleksii Reznikovu daugiausia dėmesio skirta Rusijos vykdomai agresijai rytų Ukrainoje – aptartos konflikto sprendimo iniciatyvos, pagalba nukentėjusiems nuo karo Ukrainos piliečiams ir kariams, taip pat padėtis Kryme. „Vienas iš svarbiausių Lietuvos šiuo metu vykdomų vystomojo bendradarbiavimo projektų - parama Donecko srities Avdijivkos mokyklos įrengimui ir aplinkos sutvarkymui. Sėkmingas projekto įgyvendinimas prisidės prie karo nualinto regiono atstatymo“, - pažymėjo jis.

   Ministras taip pat susitiks su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna, su kuria aptars  Europos Sąjungos–Ukrainos Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir tolesnius siekius bei Ukrainos prioritetus, siekiant euroatlantinės integracijos ir išreikš Lietuvos paramą šiems procesams. Baigdamas  vizitą Ukrainoje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Odesoje susitiks su Lietuvos garbės konsule Olena Drutis.

   Rytoj ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Moldovoje, kur susitiks su šalies prezidente, Parlamento vadove bei užsienio reikalų ministru, taip pat laikinai vykdančiu Moldovos ministro pirmininko pareigas.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7779.jpg

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Dvišaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »
   210414e-004.jpg

   Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »