Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Kanados kolega aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

Sukurta 2021.01.12 / Atnaujinta 2021.01.12 08:51

Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kanados kolega Francois-Philippe Champagnu. Ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regiono saugumo klausimus, padėtį Baltarusijoje bei paramos demokratinėms iniciatyvoms galimybes.

Ministras G. Landsbergis padėkojo Kanados kolegai už aktyvumą, plėtojant dvišalius ryšius, taip pat už Kanados indėlį, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione. Pasak G. Landsbergio, transatlantiniai santykiai ir dvišalių santykių su Kanada stiprinimas išlieka vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

Aptariant situaciją Baltarusijoje, ministras G. Landsbergis džiaugėsi sutampančiomis šalių pozicijomis dėl paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei, sankcijų režimui, kvietė Kanadą prisidėti prie bendrų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimo. Ministrai taip pat pabrėžė būtinybę tęsti paramą Rytų partnerystės šalims.

F. Ph. Champagnas padėkojo Lietuvai už paramą ir prisijungimą prie Kanados inicijuotos tarptautinės deklaracijos dėl neteisėtų sulaikymų, kuria siekiama sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, reaguojant į savavališką ir neteisėtą užsienio valstybių piliečių areštą, sulaikymą ar nuteisimą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio komentaras dėl Baltarusijos Generalinės prokuratūros prašymo išduoti Sviatlaną Cichanouskają: „Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai. Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams - nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti - greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“.

Kalbos, pareiškimai »
M. Adomenas.png

Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
Speakers.jpg

Vasario 18 dieną surengtas kitą savaitę Ženevoje prasidėsiančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys žmogaus teisių Baltarusijoje tema. Renginio metu aptarti besitęsiantys žmogaus teisių Baltarusijoje pažeidimai bei būdai, kuriais tarptautinė bendruomenė ir Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryba galėtų prisidėti prie atskaitomybės už šiuos pažeidimus užtikrinimo.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
20210129_091706.jpg

Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

Atstovybių naujienos »
2HKHTQ~C.JPG

Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
x.jpg

Sausio 22 dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų (Sausio) sukilimo dalyvių atminimą. Sukilimo dalyvių palaidojimo vietoje Plebanėje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »