Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai

Sukurta 2020.10.19 / Atnaujinta 2020.10.19 09:15
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai

   Spalio 17 dieną Hurgadoje Lietuvos ambasada Egipte kartu su lietuvių bendruomene organizavo popietę, kurios metu vietos lietuviai pradėjo naujuosius mokslo metus šeštadieninėje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“.

   Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius pasveikino susirinkusius vaikus bei pasidžiaugė, kad noras turėti lituanistinę mokyklėlę kyla iš aktyvių Lietuvių bendruomenės Hurgadoje narių. Ambasadorius dėkojo tėvams už jų ryžtą ir kantrybę palaikant mokyklėlės veiklą, o vaikams palinkėjo sėkmės moksluose mokinantis nelengvos, tačiau gimtosios lietuvių kalbos.

   Renginio data pasirinkta neatsitiktinai – šiuo metu Lietuvoje renkamas naujasis Seimas, todėl mažieji lietuviai buvo supažindinti su rinkimų svarba Lietuvos ir jų gyvenime. Mokiniai dalyvavo improvizuotuose rinkimuose, kurių metu balsavo už jiems patikusius pasakų ir animacinių filmukų herojus.

   Hurgadoje susibūrusi lietuvių bendruomenė bei jos iniciatyva įsteigta šeštadieninė mokyklėlė padeda sukurti lietuvišką kalbinę aplinką bei puoselėti lietuvišką bendravimą. Tokios mokyklėlės suburia užsienyje gyvenančius lietuvius ir padeda išlaikyti lietuviškus papročius ir tradicijas bei perduoti juos jaunajai kartai.

   Lietuvos ambasados Egipte remiama „Jūros arkliukų“ mokyklėlė veikia nuo 2013 metų. Ją lanko dvi skirtingo amžiaus vaikų grupės. Iš viso lituanistinėje šeštadieninėje mokyklėlėje Hurgadoje šiuo metu mokosi apie 15 vaikų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DA mokymai.png

   Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

   Užsienio lietuviai »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »
   .

   Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   17(1).png

   Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

   Užsienio lietuviai »
   IMG-20210405-WA0000.jpg

   Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Kovo 12 dieną pirmą kartą organizuotame Lituanistinio ugdymo forume politikai, akademikai, lituanistinio ugdymo praktikai, diasporos organizacijų atstovai nagrinėja lituanistinio ugdymo užsienyje problemas, lituanistinių mokyklų vaidmenį ir jų stiprinimo būdus, nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybes. Daug dėmesio skirta ir tėvų vaidmeniui bei mišrių šeimų vaikų daugybinės tapatybės bei lietuvių kalbos mokymo ypatumams.

   Užsienio lietuviai »