Išleistos Lietuvai aktualios ESBO Žurnalistų saugumo gairės
Lapkričio 10 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Atstovo žiniasklaidos laisvei biuras pristatė atnaujintą Žurnalistų saugumo gairių leidinį. Tai jau trečiasis šio dokumento leidimas, prie kurio rengimo ženkliai prisidėjo ir Lietuva.
Gairėse pateikiamos rekomendacijos, kaip užtikrinti saugią aplinką žiniasklaidos atstovų darbui, o tuo pačiu - žiniasklaidos laisvę ESBO regione. Be to, dokumente dalinamasi tarptautinių organizacijų, vyriausybių ir nevyriausybinių organizacijų įgyvendinamų veiklų gerosiomis patirtimis ir praktikomis šioje srityje.
Pirmasis Gairių leidimas buvo parengtas ir išleistas 2011 metais Lietuvai pirmininkaujant ESBO. Žurnalistų saugumas ir išraiškos laisvė – aktuali Lietuvos ESBO darbotvarkės dalis.
Visą dokumentą galima rasti čia
Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.
Gruodžio 3 – 4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvaus kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.
Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.
Rugsėjo 28 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupei kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkaujanti Lietuva išplatino bendrą grupės pirmininkų pareiškimą dėl žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Baltarusijoje. Prie šio pareiškimo iš viso prisijungė 51 JT šalių narė ir Europos Sąjunga.

Rugsėjo 17 dieną Lietuva kartu su 16 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių Nuolatinės Tarybos posėdyje inicijavo ESBO Maskvos mechanizmą, reaguojant į grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios Albanijos Premjerą ir Europos ir užsienio reikalų ministrą Edi Ramą bei kitais metais pirmininkavimą perimančios Švedijos užsienio reikalų ministrę Ann Linde dėl pasaulio dėmesį sukausčiusios situacijos Baltarusijoje.