Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį

Sukurta 2020.01.27 / Atnaujinta 2020.01.27 08:52
   Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
   Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
   Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį

   Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

   Atidarydama parodą ambasadorė Audra Plepytė priminė apie Vilniaus Gaono bei kitų iškilių litvakų svarbą ir indėlį ne tik į Lietuvos, bet ir globalią žmonijos kultūrą bei paveldą. Ambasadorė taip pat pabrėžė, kad Holokausto tragedija amžiams pakeitė Lietuvą: „Mūsų istorija įpareigoja saugoti, studijuoti ir giliau pažinti išlikusį žydų paveldą. Saugoti ir studijuoti kartu reiškia suprasti Holokausto tragedijos dydį ir praradimų mastą“, – sakė ambasadorė.

   Parodą „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“ parengė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras, joje pristatomi tarpukario Lietuvos žydų kultūros, meno, mokslo, švietimo, medicinos ir kiti gyvenimo aspektai. Parodos atidaryme dalyvavo gausus būrys ambasadorių, Jungtinėse Tautose dirbančių diplomatų, Niujorko litvakų ir lietuvių bendruomenių atstovų.

   Tą pačia dieną taip pat surengtas pokalbis su Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadove dr. Lara Lempertiene. Renginio įžanginį žodį tarė YIVO instituto vadovas dr. Jonathan Brent, akcentavęs Lietuvos institucijų geranoriškumą tiriant ir sisteminant YIVO archyvų Vilniaus dalį. Pokalbio metu dr. L. Lempertienė išsamiai pristatė Vilniaus Gaoną, apžvelgė svarbiausius Lietuvos žydų istorijos aspektus, pristatė žydų kultūros, paveldo, istorijos tyrimų ir sklaidos šiandienos Lietuvoje darbus ir kryptis. Ji taip pat atsakė į gausius susirinkusių JT diplomatų, Niujorko žydų ir lietuvių bendruomenių narių klausimus. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_1602.jpg

   Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje dirbusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti. Konferenciją atidarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ministro pasisakymas.jpg

   Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

   Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Liepos 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė 44-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijoje su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_0326.jpg

   Birželio 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo tarptautinėje Vokietijos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje Partnerystės su Sudanu vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 25 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į JT Pasaulio maisto programą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

   Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »