Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Kaire Lietuvos ir Egipto užsienio reikalų ministrai sutarė surengti Jungtinės ekonominės komisijos posėdį

Sukurta 2019.01.23 / Atnaujinta 2019.01.23 17:23
  Kaire Lietuvos ir Egipto užsienio reikalų ministrai sutarė surengti Jungtinės ekonominės komisijos posėdį

  Sausio 23 dieną su darbo vizitu Egipte besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo, kultūrinių ir švietimo ryšių plėtojimo galimybes bei teisinės bendradarbiavimo bazės stiprinimą.

  Susitikime sutarta dar šiemet surengti Jungtinės ekonominės komisijos posėdį Lietuvoje, kuriame būtų identifikuotos naujos bendradarbiavimo sritys, užmegzti tiesioginiai kontaktai tarp atsakingų institucijų ir verslo struktūrų. Ministras L. Linkevičius pristatė Lietuvos reformų patirtį, pasiekimus IT ir biotechnologijų srityse, Lietuvos įmonių įdirbį Afrikos valstybėse diegiant technologijas ICT ir kibernetinio saugumo srityse.

  Egipto užsienio reikalų ministras gerai įvertino Lietuvos pasiekimus ir išreiškė norą perimti reformų patirtį. L. Linkevičius pakvietė Egipto atstovus dalyvauti kasmet Lietuvoje rengimų Arabų kultūros dienų renginiuose ir įteikė 2018 metais Lietuvoje išleistą pirmąjį lietuvių–arabų pasikalbėjimų žodyną.

  Ministrai taip pat aptarė politinę ir saugumo padėtį Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione bei Europoje. Susitikime su Egipto atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Karimu Darwishu ir komiteto nariais taip pat aptarta ir parlamentinio bendradarbiavimo plėtra.

  Lietuvos ir Egipto diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metais. Nuo 2001 metų Kaire veikia Lietuvos ambasada. 2016 metais Lietuvos ambasadoriumi Egipto Arabų Respublikoje paskirtas ambasadorius Arvydas Daunoravičius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190403_123835.jpg

  Balandžio 3 dieną Egipto verslininkų asociacijoje (EBA) Kaire vyko renginys „Baltijos diena“, kurio metu Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius ir ambasados ministras patarėjas Rimvydas Kriukelis pristatė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką, prioritetinius tradicinius ir inovatyvatyvius verslo sektorius, apžvelgė Lietuvos ir Egipto prekybos dinamiką, pasiūlė dvišalės prekybos ir investicijų plėtros būdus bei priemones.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Kovo 1 dieną lietuvių bendruomenės Hurgadoje nariai kartu su Lietuvos ambasados Egipte darbuotojais paminėjo mūsų valstybei svarbias datas – neseniai praėjusias 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo ir artėjančias 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Sausio 22-24 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu vyksta į Egipto Arabų Respubliką, kur susitiks su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry ir kitais aukšto rango pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  333.JPG

  Šeštadienį El Gūnos bendruomenei Aleksandrijos bibliotekos filiale pristatytos dvi lietuviškos parodos: M. K. Čiurlionio tapyba ir J. Vitkevičiūtės popieriaus karpiniai.

  Atstovybių naujienos »
  1.JPG

  Gruodžio 1 dieną Egipto lietuviai aptarė 2018-ųjų metų bendruomenės veiklą ir numatė planus ateinantiems metams.

  Atstovybių naujienos »
  20181128_173918_resized_mh1543505844550.jpg

  Paskutinę lapkričio savaitę Lietuvos ambasada Kaire Egipto menininkų, diplomatų ir meno mylėtojų bendruomenei pristatė Lietuvos menininkės Laimos Kreivytės instaliaciją, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata