Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kaire pradėti Lietuvos ir Egipto menininkų mainai

Sukurta 2018.11.30 / Atnaujinta 2018.11.30 09:24
  Kaire pradėti Lietuvos ir Egipto menininkų mainai

  Paskutinę lapkričio savaitę Lietuvos ambasada Kaire Egipto menininkų, diplomatų ir meno mylėtojų bendruomenei pristatė Lietuvos menininkės Laimos Kreivytės instaliaciją, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimui.

  Atidarydamas renginį ambasadorius Arvydas Daunoravičius išreiškė viltį, kad tokie menininkų rezidencijų mainai neabejotinai padidins Lietuvos ir Egipto menininkų tarpusavio supratimą, padės geriau pažinti priimančias šalis, susipažinti su jų meno pasauliu ir to pasaulio veikėjais, surengti menininkų prisistatymus ir parodas. A. Daunoravičius pažymėjo, kad projekte dalyvaujantys menininkai tampa neformaliais savo šalių ambasadoriais priimančiose šalyse.

  Šiuo projektu Lietuvos ambasada Egipto Arabų Respublikoje kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija ir projekto partneriu Egipte šiuolaikinio meno centru „MASS Alexandria“ pradėjo menininkų mainus tarp Lietuvos ir Egipto.

  Tikimasi, jog profesionalūs menininkai važiuos pas kitos šalies partnerius ir ten kelis mėnesius kurs, susipažindami su tenykštėmis aktualijomis, pristatydami savo kūrybą ir bendraudami su meno edukacijos institucijomis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Čechavičius3.jpg

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  Atstovybių naujienos »
  44444.JPG

  Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Rusijos skaitytojų auditoriją pasiekė Lietuvos literatūrą pristatantis Rusijos intelektualų visuomenėje populiaraus žurnalo „Inostranaja literatūra“ numeris.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  333.JPG

  Šeštadienį El Gūnos bendruomenei Aleksandrijos bibliotekos filiale pristatytos dvi lietuviškos parodos: M. K. Čiurlionio tapyba ir J. Vitkevičiūtės popieriaus karpiniai.

  Atstovybių naujienos »
  1.JPG

  Gruodžio 1 dieną Egipto lietuviai aptarė 2018-ųjų metų bendruomenės veiklą ir numatė planus ateinantiems metams.

  Atstovybių naujienos »
  003.jpg

  Lapkričio 28 dieną Lietuvos ambasadoje Indijoje įvyko tapybos darbų parodos „Atvirukai iš Rusnės“ atidarymas. Delio meno mylėtojams, vietos verslo atstovams ir ambasados draugams buvo pristatyti dailininkų iš Vokietijos, Lietuvos, Gruzijos, ir Indijos darbai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  _MG_3585.JPG

  Lapkričio 20 dieną užsienio viceministras Neris Germanas susitiko su Egipto užsienio reikalų viceministru Amru Ramadanu ir aptarė politinio bei ekonominio bendradarbiavimo galimybes prekybos, investicijų, sveikatos apsaugos, švietimo ir turizmo srityse.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata