Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kaire pristatytos Lietuvos ir Egipto verslo bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2019.04.05 / Atnaujinta 2019.04.05 10:45
  Kaire pristatytos Lietuvos ir Egipto verslo bendradarbiavimo galimybės

  Balandžio 3 dieną Egipto verslininkų asociacijoje (EBA) Kaire vyko renginys „Baltijos diena“, kurio metu Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius ir ambasados ministras patarėjas Rimvydas Kriukelis pristatė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką, prioritetinius tradicinius ir inovatyvatyvius verslo sektorius, apžvelgė Lietuvos ir Egipto prekybos dinamiką, pasiūlė dvišalės prekybos ir investicijų plėtros būdus bei priemones.

  Pramonės ir mokslinių tyrimų komiteto narys Ahmedas Mouniras Ezzas Eldinas pasidalijo asmenine verslo Lietuvoje patirtimi, supažindino su Klaipėdos uosto, konteinerinio traukinio „Viking Train“ galimybėmis bei skatino Egipto įmones aktyviau ieškoti verslo galimybių Lietuvoje ir kitose Baltijos Valstybėse bei pasinaudoti išvystyta Lietuvos transporto bei logistine infrastruktūra.  

  EBA vadovai ir kiti renginio dalyviai atkreipė dėmesį, kad, nors bendradarbiavimo su Baltijos Valstybėmis potencialas yra didelis ir svarbus abiem pusėms, tačiau jis nėra išnaudojamas, nes Egipto verslui dažnai trūksta informacijos, neretai problema tampa ir dideli transporto kaštai. 

  EBA planuoja organizuoti verslo misiją į visas tris Baltijos valstybes, o ateityje labai svarbu yra organizuoti abipusius verslo delegacijų vizitus, kad verslo atstovai galėtų susipažinti su verslo ypatumais, užmegztų naujus kontaktus, išsiaiškintų galimas rizikas bei būdus jų išvengti.

  Renginį organizavo EBA kartu su trijų Baltijos valstybių ambasadomis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Kovo 1 dieną lietuvių bendruomenės Hurgadoje nariai kartu su Lietuvos ambasados Egipte darbuotojais paminėjo mūsų valstybei svarbias datas – neseniai praėjusias 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo ir artėjančias 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20190123_133712_resized_20190123_042153512.jpg

  Sausio 23 dieną su darbo vizitu Egipte besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo, kultūrinių ir švietimo ryšių plėtojimo galimybes bei teisinės bendradarbiavimo bazės stiprinimą.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 22-24 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu vyksta į Egipto Arabų Respubliką, kur susitiks su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry ir kitais aukšto rango pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  333.JPG

  Šeštadienį El Gūnos bendruomenei Aleksandrijos bibliotekos filiale pristatytos dvi lietuviškos parodos: M. K. Čiurlionio tapyba ir J. Vitkevičiūtės popieriaus karpiniai.

  Atstovybių naujienos »
  1.JPG

  Gruodžio 1 dieną Egipto lietuviai aptarė 2018-ųjų metų bendruomenės veiklą ir numatė planus ateinantiems metams.

  Atstovybių naujienos »
  20181128_173918_resized_mh1543505844550.jpg

  Paskutinę lapkričio savaitę Lietuvos ambasada Kaire Egipto menininkų, diplomatų ir meno mylėtojų bendruomenei pristatė Lietuvos menininkės Laimos Kreivytės instaliaciją, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata