Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kaire pristatytos Lietuvos ir Egipto verslo bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2019.04.05 / Atnaujinta 2019.04.05 10:45
  Kaire pristatytos Lietuvos ir Egipto verslo bendradarbiavimo galimybės

  Balandžio 3 dieną Egipto verslininkų asociacijoje (EBA) Kaire vyko renginys „Baltijos diena“, kurio metu Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius ir ambasados ministras patarėjas Rimvydas Kriukelis pristatė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką, prioritetinius tradicinius ir inovatyvatyvius verslo sektorius, apžvelgė Lietuvos ir Egipto prekybos dinamiką, pasiūlė dvišalės prekybos ir investicijų plėtros būdus bei priemones.

  Pramonės ir mokslinių tyrimų komiteto narys Ahmedas Mouniras Ezzas Eldinas pasidalijo asmenine verslo Lietuvoje patirtimi, supažindino su Klaipėdos uosto, konteinerinio traukinio „Viking Train“ galimybėmis bei skatino Egipto įmones aktyviau ieškoti verslo galimybių Lietuvoje ir kitose Baltijos Valstybėse bei pasinaudoti išvystyta Lietuvos transporto bei logistine infrastruktūra.  

  EBA vadovai ir kiti renginio dalyviai atkreipė dėmesį, kad, nors bendradarbiavimo su Baltijos Valstybėmis potencialas yra didelis ir svarbus abiem pusėms, tačiau jis nėra išnaudojamas, nes Egipto verslui dažnai trūksta informacijos, neretai problema tampa ir dideli transporto kaštai. 

  EBA planuoja organizuoti verslo misiją į visas tris Baltijos valstybes, o ateityje labai svarbu yra organizuoti abipusius verslo delegacijų vizitus, kad verslo atstovai galėtų susipažinti su verslo ypatumais, užmegztų naujus kontaktus, išsiaiškintų galimas rizikas bei būdus jų išvengti.

  Renginį organizavo EBA kartu su trijų Baltijos valstybių ambasadomis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Savaitgalį Lietuvos ambasada Egipte šventė nedidelį jubiliejų – Kairo centre kasmet vykstančioje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje dalyvavo jau dešimtą kartą.

  Atstovybių naujienos »
  20191207_161358_resized (1).jpg

  Gruodžio 7 dieną Hurgados (Egiptas) senamiestyje vyko tradicinė lietuvių bendruomenės metų užbaigimo šventė. Miesto lietuviai ir Lietuvos ambasada Egipte organizavo lietuvišką vakarą, kurio metu buvo apibendrinta metų patirtis bei planuojama kitų metų bendruomenės veikla.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  DSC_1195.jpg

  Spalio 16 dieną Vilniuje ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Susitikimo metu aptartas dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei politinė ir saugumo padėtis Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose. Lietuvos pusė pristatė vertinimą dėl procesų Rytų kaimynystėje.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Egipte prisijungė prie diplomatų Kaire surengtos akcijos, skirtos paminėti Tarptautinei mergaičių dienai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20191005_104719.jpg

  Spalio 5 dieną Hurgados (Egiptas) lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“ pradėjo naujus mokslo metus. Naująjį sezoną mokyklėlė pasitinka reaguodama į pokyčius didžiausioje lietuvių bendruomenėje Egipte: stengiamasi orientuotis į besikeičiantį vaikų skaičių, jų poreikius pagal amžių bei pritraukti naujus mokytojus iš bendruomenės narių tarpo.

  Atstovybių naujienos »
  20190925_122324.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius susitiko su Egipto Arabų Respublikos parlamentinės Laisvės partijos prezidentu Dr. Prof. Salahu Hasballahu ir partijos vadovybės nariais.

  Dvišaliai santykiai »