Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai

Sukurta 2018.03.22 / Atnaujinta 2018.03.22 10:17
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai

   Kovo 21 dieną Danijos Užsienio reikalų ministerijos patalpose Kopenhagoje minint Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečius buvo organizuotas seminaras apie Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo ateitį regione, ES ir NATO.

   Seminare dalyvavusius Danijos užsienio politikos draugijos, akademinių sluoksnių atstovus ir studentus, diplomatus ir bendruomenių narius rengėjų vardu pasveikino Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė. 

   Pagrindinį seminaro pranešimą skaitė Danijos užsienio reikalų ministras Anders Samuelsen. Apžvelgdamas Danijos ir Baltijos šalių santykius jis pabrėžė, kad “šiandien Baltijos valstybės yra stabilios, pažangios ir į ateitį žvelgiančios Danijos draugės ir sąjungininkės – ES, NATO, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavime bei kitur”. Buvęs Danijos užsienio reikalų ministras ir Baltijos plėtros forumo steigėjas Uffe Ellemann-Jensen pareiškė, kad Baltijos šalys jau yra tapusios geraisiais pavyzdžiais kitoms regiono šalims.

   Diskusijos metu Baltijos valstybių parlamentarai – Europarlamentaras Artis Pabriks  iš Latvijos, Aušrinė Armonaitė iš Lietuvos ir Anne Sulling iš Estijos – su Danijos universitetų studentais apsikeitė nuomonėmis dėl jaunosios kartos vaidmens Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavime ir Europos projekte.

   Renginį organizavo Baltijos plėtros forumas bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadomis Kopenhagoje.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_5978.JPG

   Vašingtone Nacionalinėje Nekaltojo prasidėjimo šventovės bazilikoje skambant Virginijaus Barkausko atliekamai vargonų muzikai buvo paminėti 85-osios S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinės ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

   Atstovybių naujienos »
   36492370_10216586269950468.jpg

   Liepos 1 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vilniaus miesto Rotušės aikštėje susirinkusius iš viso pasaulio atvykusius lietuvius, dalyvaujančius Pasaulio lietuvių bendruomenės šventėje „100 Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą!“, skirtoje paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Užsienio lietuviai »
   IMG_20180620_192425.jpg

   Birželio 20 dieną Glognico miesto pilyje atidaryta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda, kurioje  pristatyta Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopija, valstybės raidą atspindintys žemėlapiai, Seimo archyvo fotodokumentika apie pagrindinius 1988-1991 metų įvykius, į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų Lietuvos objektų fotografijos, šiaudiniai sodai, unikalūs  tapybos darbai, tautiniai kostiumai, kulinarinis paveldas.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-4925.jpg

   Kijevo Šv. Sofijos nacionaliniame muziejuje birželio 21 dieną Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkinas atidarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą renginį.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

   IMG_2955.JPG

   Baltijos valstybėms švenčiant nepriklausomybės atkūrimo ir paskelbimo šimtmečius, Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai operos ir baleto teatrai 2018 metais rengia tarpusavio gastrolių mainus. Birželio 7-9 dienomis Talino operoje svečiavosi Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, parodęs tris spektaklius.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata