Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kretoje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

Sukurta 2020.06.26 / Atnaujinta 2020.06.26 13:47

Birželio 26 dieną, virtualios ceremonijos metu, oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Herakliono mieste, Kretoje. Garbės konsulu paskirtas Ioannis Giakoumakis, kuriam suteikti įgaliojimai vykdyti garbės konsulo funkcijas visoje Kretos salos teritorijoje.

Garbės konsulą pasveikino užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, kuris pabrėžė, kad Lietuva yra  suinteresuota plėtoti įvairiapusius ryšius su Graikija, tarp jų ir su Graikijos regionais, ypač Kreta.

„Garbės konsulai atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant intensyvų Lietuvos diplomatinį atstovavimą, todėl garbės konsulato Kretoje atidarymas ir I. Giakoumakio paskyrimas neabejotinai prisidės prie ilgalaikių ir rezultatyvių santykių plėtros turizmo, verslo, kultūros ir žmogiškųjų ryšių srityse“, - sakė viceministras.

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos garbės konsulato atidarymas Kretoje tapo būtinybe: „Tūkstančiai lietuvių aplanko šią šalį kiekvienias metais, o atsižvelgiant į COVID-19 sukeltas pasėkmes Europos ir pasaulio turizmo sektoriui, Graikijos, o kartu ir Kretos , reikšmė turizmo žemėlapyje išaugs dar labiau”. R. Kačinsko teigimu, garbės konsulatas Kretoje taip pat padės plėtoti jau anksčiau pradėtus megzti ryšius su šiuo Graikijos regionu, paskatins bendradrabiavimą tarp Kretos ir Lietuvos miestų savivaldybių, stiprins ryšius su Graikijos tyrimų ir technologijų institutu, teiks paramą vietos lietuvių bendruomenės iniciatyvoms.

Kreta svarbi ir tuo, kad joje  įsikūrusi  Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra bei Jūrų laivybos bazė, kurioje veikia NATO operacijų jūroje mokymų centras.

Ioannis Giakoumakis yra gerbiamas Graikijos pilietis, investicijų konsultacinės bendrovės „EMJ Partners” valdantysis partneris bei vienos didžiausių Kretoje nekilnojamojo turto agentūrų „Giakoumakis Estate Agent & Property Developer” valdantysis partneris, palaikantis tamprius ryšius su visų Kretos regionų vadovybe bei verslo pasaulio atstovais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
1_1.png

Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Tokijuje surengė antrąjį regioninį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijos valstybėse dirbančių Lietuvos garbės konsulų susitikimą.

Dvišaliai santykiai »
4-15-200706 Hon Con  Lithuanian Embassy Paris 7097 Photo  Ludo Segers.jpg

Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trojė (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »