Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

„Kultūros nakties 2018“ metu Dubline pirmą kartą pristatyta Airijos lietuvių kūryba

Sukurta 2018.09.25 / Atnaujinta 2018.09.26 09:43
  „Kultūros nakties 2018“ metu Dubline pirmą kartą pristatyta Airijos lietuvių kūryba

  Lietuvos ambasada Airijoje kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose Dubline. Šiemet rugsėjo 21 dieną  ambasada atvėrė lankytojams savo duris ir pirmą kartą pakvietė susipažinti su Airijoje gyvenančių lietuvių kūryba.

  Kultūros nakties vakaro metu buvo atidaryta Šiaurės Airijos lietuvės Jolitos Jarutienės tapybos paroda, koncertavo Dublino lietuvių folklorinis ansamblis „Lietuviškas dobilas“ ir surengtos tradicinių amatų dirbtuvės. Aleksandra Stulgaitienė iš Drogheda miesto mokė pinti tautinės juostas, dubliniečiai Jūratė ir Šarūnas Gimbučiai mokė, kaip marginti vašku ar skutinėti velykinius margučius, Jolita Jarutienė mokė tradicinių karpinių meno.  Taip pat buvo pristatyti lietuviškos duonos, kurią kepa lietuviška kepykla Dubline „Dublin duona“, užkandžiai. Vakaro metu taip pat buvo eksponuojami Marijos Liugienės šiaudų sodai, demonstruojami dokumentiniai filmai apie Lietuvą.

  Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas sveikinimo kalboje sakė: „Airijos lietuviai yra tikri Lietuvos atstovai, puikiai pristatantys savo šalies kultūrą, tradicijas, papročius Airijos gyventojams“.

  Kultūros nakties renginys ambasadoje sulaukė visuomenės susidomėjimo, jame apsilankė keli šimtai svečių, tarp jų – didelė grupė jaunųjų jūrų skautų „Port Dollymount Sea Scouts“, kuriuos labiausiai sužavėjo lietuviškų tradicinių šokių ir tautinių amatų pamokos.

  Renginį parėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_20181113_115721_resized_20181113_125102680.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ir Airijos užsienio reikalų ministerijų Politikos direktoriai Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas lankėsi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovais, Laikinai okupuotų teritorijų ir viduje perkeltų asmenų reikalų ministro pavaduotoju, Kijeve dirbančiais Lietuvos ir Airijos ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »
  Prie aminklo prieš iškykstant prie Patriko.jpg

  Rugsėjo 28-30 dienomis jau 12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mėjo grafystės Balinroubo mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 metais paminėti.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  20180905URM2646.JPG

  Rugsėjo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su į Vilnių atvykusiu Airijos vicepremjeru ir užsienio reikalų ir prekybos ministru Simonu Coveney bei aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkės klausimus, situaciją Rytų Europoje, pasiruošimą būsimam Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES ir su tuo susijusius iššūkius.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 5 dieną Lietuvoje lankysis Airijos vicepremjeras, užsienio reikalų ir prekybos ministras Simonas Coveney, kuris susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

  Dvišaliai santykiai »
  PSX_20180620_135821.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 20 dieną dalyvavo Kaune vykusiame iškilmingame Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Senato posėdyje, kurio metu Lietuvoje viešinčiam Airijos Prezidentui Michaelui D. Higginsui buvo įteiktos VDU Garbės daktaro regalijos.

  Dvišaliai santykiai »
  skaisgiryte.jpg

  Gegužės 17 dieną Dubline, Airijoje vyko Lietuvos ir Airijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai - Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas. Konsultacijų metu buvo aptarta saugumo ir gynybos politika, hibridinės grėsmės, energetinis saugumas, padėtis Ukrainoje, Rusijos, Vakarų Balkanų bei Artimųjų Rytų klausimai.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata