Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame į diskusiją apie Europos Sąjungą Jurbarke

Sukurta 2018.10.31 / Atnaujinta 2018.10.31 11:34

Lapkričio 6 dieną, 11 val. Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Jurbarko miesto savivaldybe ir Jurbarko Švietimo centru Jurbarko miesto gyventojus ir miesto svečius kvies į neformalią diskusiją „Europos pusryčiai: nuo kultūros iki saugumo – kas svarbu kiekvienam europiečiui?“. Diskusija vyks Jurbarko švietimo centre, adresu Dariaus ir Girėno 120 A.

Į jurbarkiečiams kylančius klausimus atsakys bei jiems rūpimomis temomis diskutuos Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Rytų Europos studijų centro vadovas, politologas Linas Kojala. Diskusiją moderuos LRT žurnalistas, laidos ,,Klausimėlis“ vedėjas  Juras Jankevičius.

Europos Sąjungoje kas dieną priimami šimtai sprendimų, kurie paveikia kasdienį Europos, kartu ir Lietuvos, piliečių gyvenimą. Per daugiau nei 60 vystymosi ir tobulėjimo metų, Europos Sąjungos kompetencijos smarkiai plėtėsi: viskam prasidėjus nuo bendro anglies ir plieno rinkų valdymo, šiandien Europos Sąjungą matome kaip didelę dalį Europos valstybių narių veiklų koordinuojantį mechanizmą. Kaip nepasiklysti tarp daugybės ES funkcijų ir politikų? Kurios iš jų svarbiausios Lietuvai, o kartu, ir Jurbarko žmonėms? Kokia tolimesnės Europos integracijos kryptis? Į šiuos bei kitus jurbarkiečiams rūpimus klausimus mėgins atsakyti diskusijos dalyviai.

Diskusija „Europos pusryčiai: nuo kultūros iki saugumo – kas svarbu kiekvienam europiečiui?“ – Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis, kurie organizuojami Europos Sąjungoje šiuo metu vykstančios Piliečių dialogų iniciatyvos kontekste. Iniciatyvos tikslas – viešose diskusijose su visuomene išsiaiškinti, kaip kiekviena valstybė narė įsivaizduoja Europos Sąjungos projektą ir jo ateitį, kokie klausimai svarbiausi.

Daugiau informacijos apie ,,Mano Europa“ ir piliečių dialogus rasite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Europos diena 2018 T. Razmus.jpg

Rugsėjo 24 dieną  pradėjo veikti naujas informacinis portalas www.manoeuropa.lt, skirtas visiems Europos Sąjungos (ES) klausimais besidomintiems Lietuvos gyventojams. Portalo tikslas – didinti visuomenės įsitraukimą ir informuotumą Lietuvos narystės ES klausimais.

Daugiašaliai santykiai »
Klaipėda2.jpg

Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 9 dieną, 18 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe klaipėdiečius ir miesto svečius kvies į neformalią diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“. Diskusija vyks Klaipėdos universiteto Auloje, adresu Herkaus Manto g. 84.

Ministerijos naujienos »