Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai

Sukurta 2017.12.08 / Atnaujinta 2017.12.08 13:32
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai

   Šiandien užsienio reikalų ministras L. Linkevičius atidarė tarptautinę aukšto lygio konferenciją „Quo vadis, Europa?“.

   „Didžiuojamės būdami ES ir esame vieni didžiausių šios sąjungos optimistų ne tik dėl to, kad tai rodo visuomenės apklausos. Kalbos apie kelių greičių Europą turėtų paskatinti mus dar aktyviau veikti, įtraukti į procesus visuomenę, nes šioji dažnai menkai informuojama apie tai, kas vyksta ir kokią įtaką kiekvieno ES piliečio gyvenimui turės dabartiniai išbandymai, kuriuos patiria ES – tai migracija, terorizmas, Brexit, kiti iššūkiai“, – sakė L. Linkevičius.

   Savo kalboje ministras taip pat akcentavo, kad nuo Rusijos agresijos nukentėjusiai Ukrainai šiandien būtina padėti teikiant visokeriopą pagalbą, įskaitant reformų įgyvendinimą ir kovą su korupcija.

   „Būtent tokios ilgalaikės strateginės investicijų paramos planas yra Europos planas Ukrainai. Mūsų, visos ES patirtis Ukrainai labai reikalinga. Turime reaguoti greitai, nes laikas nėra mūsų sąjungininkas“, – sakė L. Linkevičius.

   Diskusijoms apie Europos Sąjungos ateitį skirtoje „Quo vadis, Europa?“ konferencijoje bus aptariamos naujausios iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje – nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas ir Europos gynybos fondas, taip pat atsparumo stiprinimas ir visuomenės telkimas šiuolaikinių grėsmių kontekste.

   Konferencijoje pranešimus skaitys Estijos Europos reikalų ministras Matti Maasikas ir Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, taip pat kalbės Lietuvos Seimo, Estijos, Prancūzijos ir Lietuvos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų, Europos Parlamento, Europos Komisijos, Europos išorės veiksmų tarnybos, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos, akademinės srities atstovai.

   Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą renginį  galite stebėti tiesiogiai per TV kanalą LRT KULTŪRA ir internetu http://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-kultura

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 18 dieną, 16:30 val. Lietuvos užsienio reikalų ministerija, kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, Europos Sąjungos informacijos centru „Europe Direct“ ir Akademiniu politologų klubu, kauniečius ir miesto svečius kvies į diskusiją „Europa šiandien ir rytoj: Lietuvos vaidmuo”. Diskusija vyks Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje, adresu S. Daukanto g. 28.

   Ministerijos naujienos »

   Rugsėjo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  dalyvavo neformalioje diskusijoje „ES ir Lietuva: galimybės ir iššūkiai“, kurią organizavo Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos liberaliu jaunimu bei Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.

   Rugsėjo 8 dieną, 12.30 val. Lietuvos užsienio reikalų ministerija kviečia į neformalią diskusiją „Briuselis nusprendė – ar tikrai?“, kuri vyks Birštone, Vytauto parke, Europietiškos Lietuvos erdvėje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos pradeda teikti konsulinę pagalbą ir trečiosiose šalyse neatstovaujamų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams. Tai numatyta naujame Užsienio reikalų ministro įsakyme, kuris įgyvendina  2015 metų balandžio 20 dienos Tarybos direktyvą (ES) 2015/637 dėl koordinavimo ir bendradarbiavimo priemonių, skirtų neatstovaujamų Europos Sąjungos piliečių konsulinei apsaugai trečiosiose šalyse palengvinti.

   Daugiašaliai santykiai »
   GAC photo .jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 14 dieną dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, kur buvo aptartas Europos Komisijos pasiūlymas dėl naujosios ES Daugiametės finansinės programos po 2020 metų. Pagal gegužės 2 dienos Komisijos siūlymą 7 metų ES biudžetą sudarytų 1,135 mlrd. eurų vertės įsipareigojimai (naujas biudžetas 3 procentais didesnis už dabartinį). Komisija kelia ambicingą tikslą – susitarti dėl naujojo Europos Sąjungos biudžeto iki 2019 metų Europos Parlamento rinkimų (gegužės mėnesį).

   Europos Sąjunga »

   Užsienio reikalų ministerijos konkurso „60 sekundžių apie ES“ nugalėtojais tapo moksleivių komanda iš Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos.

   Naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata