Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo Kijevo saugumo forumo vaizdo konferencijoje

Sukurta 2020.05.18 / Atnaujinta 2020.05.18 17:12

Gegužės 18 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Kijevo saugumo forumo vaizdo konferencijoje, skirtoje aptarti, kaip Ukrainos strateginiai partneriai gali paremti Ukrainą ir prisidėti įveikiant krizes šioje Europos dalyje.

„Suvereni ir stipri Ukraina yra Lietuvos nacionalinis interesas. Tai kartu ir visos Europos Sąjungos interesas. Tai proga aiškiai pasakyti, kad Krymo aneksija nebus pripažinta ir kad ji turi turėti aiškias pasekmes Rusijai – diplomatines, ekonomines, politines – ir kad sankcijos bus tęsiamos“, – teigė ministras pažymėdamas, kad diskusija vyksta dieną, kai su Ukraina minime Krymo totorių deportacijos metines. 

Ministras taip pat pažymėjo reformų Ukrainoje tęstinumo svarbą ir pabrėžė, kad tai – tai geriausias atsakas į krizes. „Paskutiniai šių dienų teigiami žingsniai – Žemės rinkos bei bankų veiklos įstatymų priėmimas – yra geriausias atsakas skeptikams, kad reformų procesas Ukrainoje ir toliau vyksta“, – teigė L. Linkevičius.

Konferencijoje taip pat dalyvavo buvęs Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jatsenjukas, buvęs Švedijos ministras pirmininkas Carlas Bildtas, buvęs JAV prezidento specialusis atstovas Ukrainai ambasadorius Kurtas Volkeris, Lenkijos Senato narys Marcinas Bosackis, kiti dalyviai iš Ukrainos.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
_DSC1124.JPG

Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą.

Dvišaliai santykiai »
Kredenciniai.jpg

Liepos 30 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_3139.jpg

Liepos 24 dieną vyko 14-asis Lietuvos ir Ukrainos Europos komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »

Liepos 7 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Chatham House“ instituto organizuotoje vaizdo konferencijoje, skirtoje apžvelgti pastarųjų metų pasiekimus Ukrainos reformų procese ir aptarti tolesnę reformų įgyvendinimo darbotvarkę.

Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »