Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dėl situacijos Baltarusijoje kreipėsi į ESBO pirmininkaujančią Albaniją

Sukurta 2020.08.26 / Atnaujinta 2020.08.26 10:27
  L. Linkevičius dėl situacijos Baltarusijoje kreipėsi į ESBO pirmininkaujančią Albaniją

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios Albanijos Premjerą ir Europos ir užsienio reikalų ministrą Edi Ramą bei kitais metais pirmininkavimą perimančios Švedijos užsienio reikalų ministrę Ann Linde dėl pasaulio dėmesį sukausčiusios situacijos Baltarusijoje.

  „Baltarusija, kaip ir visos ESBO dalyvaujančios valstybės, įsipareigojo gerbti žmogaus teises ir laisves, įskaitant ir teises į taikių susirinkimų laisvę, žmogaus teisių gynėjų ir žiniasklaidos atstovų apsaugą bei užtikrintas sąlygas jų veiklai be jėgos struktūrų įsikišimo“, – teigiama laiške. Ministras kviečia tarptautinę bendruomenę nelikti abejinga esamai situacijai ir reikalauti iš dabartinės Baltarusijos vadovybės atsakomybės – visų pirma, taikių protestų dalyvių paleidimo iš sulaikymo vietų bei atsakomybės už pareigūnų žiaurų elgesį.

  Ministro L. Linkevičiaus nuomone, šioje situacijoje galima tik viena išeitis – taikus valdžios perdavimas per opozicijos ir pilietinės visuomenės dialogą bei naujų demokratinius standartus atitinkančių rinkimų organizavimas. Šiame procese ESBO galėtų suvaidinti svarbų vaidmenį. Lietuva visuomet buvo ir bus šalininke taikaus, konstruktyvaus dialogo, kurį turėtų palaikyti tiek žmogaus teises ir laisves puoselėjančios ir ginančios tarptautinės organizacijos, tiek atskiros valstybės.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministro pasisakymas.jpg

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_6752-2.jpg

  Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) su vizitu besilankantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Marku Menezesu.

  Dvišaliai santykiai »
  OSCE _flags.jpg

  Rugsėjo 17 dieną Lietuva kartu su 16 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių Nuolatinės Tarybos posėdyje inicijavo ESBO Maskvos mechanizmą, reaguojant į grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

  Atstovybių naujienos »

  Nuo rugsėjo 21 dienos Lietuva laikinai supaprastins vizų išdavimo tvarką Baltarusijos piliečiams. Įsigalioję pakeitimai reikšmingai supaprastins procedūras persikeliantiems darbuotojams ir jų šeimos nariams. Tai ypač svarbu Baltarusijos įmonėms, kurios nuspręstų perkelti savo verslą į Lietuvą. Kartu šis žingsnis įgyvendina svarbią pagalbos Baltarusijos žmonėms plano dalį.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
  1600109398351.JPG

  Rugsėjo 14 dieną Lietuvos ambasadoje Baltarusijoje buvo įteikti bakalauro ir magistro diplomai Europos humanitarinį universitetą (EHU) baigusiems 44 absolventams (per 2020 metus universitetą baigė 120 absolventų).

  Atstovybių naujienos »