Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius ES kolegas kvietė aktyviau remti Moldovos europietiškas reformas

Sukurta 2018.02.26 / Atnaujinta 2018.02.26 16:50
  L. Linkevičius ES kolegas kvietė aktyviau remti Moldovos europietiškas reformas

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 26 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame aptarti Moldovos, Artimųjų Rytų taikos proceso ir Venesuelos klausimai.

  ES šalių ministrai aptarė politinę ir saugumo situaciją Moldovoje, Asociacijos susitarimo įgyvendinimą, šalies vykdomas reformas, atkreipė dėmesį į sritis, kuriose labiausiai trūksta pažangos. Lietuvos ministras savo pasisakyme pažymėjo, kad turime pripažinti Moldovos pažangą įgyvendinant reformas tokiose srityse kaip teisinė sistema ir kova prieš korupciją. Tačiau nors jau yra sukurtos reikiamos institucijos, jos turi efektyviai veikti. Ministrai sutiko, kad Moldova gali tikėtis ES paramos ir pagalbos tik tuomet, jeigu ji nuosekliai demonstruos pastangas ir rezultatus įgyvendinant reformas. 

  ES šalių diplomatijos vadovai, reaguodami į vis didėjančią įtampą tarp ES ir Venesuelos, kai Venesuelos valdžia paskelbė Ispanijos ambasadorių Karakase nepageidaujamu asmeniu, aptarė gilėjančią politinę krizę, prieštaringai vertinamus prezidento rinkimus balandžio 22 dieną, gilėjančią humanitarinę krizę ir tolimesnius ES santykius su šia šalimi bei galimybę teikti humanitarinę pagalbą.

  Diskutuodami dėl ES vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese, ministrai dar kartą patvirtino bendrą ES poziciją, kad dviejų valstybių sprendimas gali būti pasiektas tik tiesioginėse derybose tarp Izraelio ir palestiniečių, o konflikto sprendimui taip pat reikalingos bendros tarptautinės pastangos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  „Mūsų atsakas į Rusijos provokacijas po įvykių Solsberyje išlieka vieningas ir koordinuotas, visi suprantame poreikį šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje stiprinti mūsų valstybių atsparumą. Ypač svarbus vaidmuo tenka Europos išorės veiksmų tarnybos Rytų strateginės komunikacijos grupei – turime įvertinti šios komandos atliktą darbą ir ją nuolat stiprinti“, – sakė L. Linkevičius diskusijoje dėl santykių su Rusija, kur ES užsienio reikalų ministrai aptarė artimiausias perspektyvas, tolesnius bendrus veiksmus po įvykių Solsberyje (Jungtinė Karalystė).

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 19 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

  Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 26 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Sausio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje. Ministrai diskutavo dėl galimo ES vaidmens atgaivinant Artimųjų Rytų taikos procesą, taip pat susitiko su Palestinos prezidentu M. Abbasu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 11 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatytas Irako klausimo bei pastarojo meto svarbiausių įvykių Artimųjų Rytų regione aptarimas, neformalus susitikimas su G5 Sahelio šalių (Burkina Faso, Čado, Malio, Mauritanijos ir Nigerio) užsienio reikalų ministrais. Taip pat, dalyvaujant Vystomojo bendradarbiavimo reikalų ministrams, bus kalbama apie Afriką ES-Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimo kontekste. Vėliau, Vystomojo bendradarbiavimo ministrai diskutuos dėl prekybos ir investicijų įtakos vystymuisi.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata