Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

Sukurta 2019.11.11 / Atnaujinta 2019.11.11 15:47
   L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione
   L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

   Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje, kuriame daugiausia dėmesio skirta regioninio saugumo Persijos įlankoje ir padėties Afganistane aptarimui.

   Diskusijoje ministrai aptarė, kaip Europos Sąjunga galėtų prisidėti prie stabilumo Persijos įlankos regione palaikymo, diskutavo apie laisvos laivybos Hormūzo sąsiauryje užtikrinimą, aptarė su branduolinės sutarties įsipareigojimų  nesilaikymu susijusius Irano veiksmus. Ministras Linas Linkevičius atkreipė dėmesį į besikeičiantį galių balansą regione ir pasiūlė šiame kontekste apsvarstyti galimybę atgaivinti ES-Persijos įlankos arabų valstybių bendradarbiavimo tarybos formatą.

   Ministrai taip pat aptarė politinę situaciją Afganistane po rugsėjo 28 dienos prezidento rinkimų, įvykių dinamiką susijusią su Afganistano taikos derybomis ir galimą ES vaidmenį taikos procese. Ministrai sutarė, kad patikimi ir teisėti prezidento rinkimai yra kertiniai Afganistano ateičiai, todėl tikimasi, kad Afganistano rinkimų komisija imsis visų priemonių užtikrinti kuo skubesnį rezultatų paskelbimą. ES valstybės narės patvirtino savo paramą Afganistanui. Tikimasi, kad taikos derybos bus atnaujintos ir ateityje sudarys sąlygas tiesioginėms deryboms tarp Afganistano valdžios ir Talibano.

   Vėliau ministrai susitiko su Sudano ministru pirmininku Abdalla Hamdoku, kuris pristatė naujosios Sudano Vyriausybės pagrindinius tikslus – išlaikyti po ilgos politinės krizės pasiektą taiką, stabilizuoti ekonominę ir saugumo situaciją šalyje. ES ministrai patvirtino ES pasirengimą paremti pereinamąją Sudano Vyriausybę siekiant tvarios taikos šalyje ir ES įsipareigojimą tęsti humanitarinę pagalbą bei suformuoti paramos reformoms paketą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   L. Linkevičius.png

   Lapkričio 24 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykstančios Afganistano donorų konferencijos metu nuotoliniu būdu kreipęsis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius patikino, kad Lietuva ir toliau dirbs išvien su tarptautine bendruomene, kad padėtų Afganistanui užsitikrinti taiką, saugumą ir ekonominį  savarankiškumą.  

   Daugiašaliai santykiai »

   Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualiai atsisveikino su kadenciją baigiančiu Afganistano Islamo Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Jo Ekscelencija Gul Hussain Ahmadi. Ambasadorius rezidavo Varšuvoje.

   Dvišaliai santykiai »