Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

Sukurta 2019.11.11 / Atnaujinta 2019.11.11 15:47
   L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione
   L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

   Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje, kuriame daugiausia dėmesio skirta regioninio saugumo Persijos įlankoje ir padėties Afganistane aptarimui.

   Diskusijoje ministrai aptarė, kaip Europos Sąjunga galėtų prisidėti prie stabilumo Persijos įlankos regione palaikymo, diskutavo apie laisvos laivybos Hormūzo sąsiauryje užtikrinimą, aptarė su branduolinės sutarties įsipareigojimų  nesilaikymu susijusius Irano veiksmus. Ministras Linas Linkevičius atkreipė dėmesį į besikeičiantį galių balansą regione ir pasiūlė šiame kontekste apsvarstyti galimybę atgaivinti ES-Persijos įlankos arabų valstybių bendradarbiavimo tarybos formatą.

   Ministrai taip pat aptarė politinę situaciją Afganistane po rugsėjo 28 dienos prezidento rinkimų, įvykių dinamiką susijusią su Afganistano taikos derybomis ir galimą ES vaidmenį taikos procese. Ministrai sutarė, kad patikimi ir teisėti prezidento rinkimai yra kertiniai Afganistano ateičiai, todėl tikimasi, kad Afganistano rinkimų komisija imsis visų priemonių užtikrinti kuo skubesnį rezultatų paskelbimą. ES valstybės narės patvirtino savo paramą Afganistanui. Tikimasi, kad taikos derybos bus atnaujintos ir ateityje sudarys sąlygas tiesioginėms deryboms tarp Afganistano valdžios ir Talibano.

   Vėliau ministrai susitiko su Sudano ministru pirmininku Abdalla Hamdoku, kuris pristatė naujosios Sudano Vyriausybės pagrindinius tikslus – išlaikyti po ilgos politinės krizės pasiektą taiką, stabilizuoti ekonominę ir saugumo situaciją šalyje. ES ministrai patvirtino ES pasirengimą paremti pereinamąją Sudano Vyriausybę siekiant tvarios taikos šalyje ir ES įsipareigojimą tęsti humanitarinę pagalbą bei suformuoti paramos reformoms paketą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   210414e-004.jpg

   Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas ES ir Turkijos santykiams, ES Pietų kaimynystės politikai, bus aptariama situacija Rusijoje, Sakartvele, Mianmare, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_3251.jpg

   Kovo 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurios metu ministrai diskutavo dėl ES prekybos politikos peržiūros ir Europos Komisijos komunikato „ES prekybos politikos peržiūra – atvira, tvari ir tvirta prekybos politika“.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »