Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

Sukurta 2019.11.11 / Atnaujinta 2019.11.11 15:47
   L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione
   L. Linkevičius: ES turi būti aktyvesnė Persijos įlankos regione

   Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje, kuriame daugiausia dėmesio skirta regioninio saugumo Persijos įlankoje ir padėties Afganistane aptarimui.

   Diskusijoje ministrai aptarė, kaip Europos Sąjunga galėtų prisidėti prie stabilumo Persijos įlankos regione palaikymo, diskutavo apie laisvos laivybos Hormūzo sąsiauryje užtikrinimą, aptarė su branduolinės sutarties įsipareigojimų  nesilaikymu susijusius Irano veiksmus. Ministras Linas Linkevičius atkreipė dėmesį į besikeičiantį galių balansą regione ir pasiūlė šiame kontekste apsvarstyti galimybę atgaivinti ES-Persijos įlankos arabų valstybių bendradarbiavimo tarybos formatą.

   Ministrai taip pat aptarė politinę situaciją Afganistane po rugsėjo 28 dienos prezidento rinkimų, įvykių dinamiką susijusią su Afganistano taikos derybomis ir galimą ES vaidmenį taikos procese. Ministrai sutarė, kad patikimi ir teisėti prezidento rinkimai yra kertiniai Afganistano ateičiai, todėl tikimasi, kad Afganistano rinkimų komisija imsis visų priemonių užtikrinti kuo skubesnį rezultatų paskelbimą. ES valstybės narės patvirtino savo paramą Afganistanui. Tikimasi, kad taikos derybos bus atnaujintos ir ateityje sudarys sąlygas tiesioginėms deryboms tarp Afganistano valdžios ir Talibano.

   Vėliau ministrai susitiko su Sudano ministru pirmininku Abdalla Hamdoku, kuris pristatė naujosios Sudano Vyriausybės pagrindinius tikslus – išlaikyti po ilgos politinės krizės pasiektą taiką, stabilizuoti ekonominę ir saugumo situaciją šalyje. ES ministrai patvirtino ES pasirengimą paremti pereinamąją Sudano Vyriausybę siekiant tvarios taikos šalyje ir ES įsipareigojimą tęsti humanitarinę pagalbą bei suformuoti paramos reformoms paketą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   L. Linkevičius.png

   Lapkričio 24 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykstančios Afganistano donorų konferencijos metu nuotoliniu būdu kreipęsis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius patikino, kad Lietuva ir toliau dirbs išvien su tarptautine bendruomene, kad padėtų Afganistanui užsitikrinti taiką, saugumą ir ekonominį  savarankiškumą.  

   Daugiašaliai santykiai »

   Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualiai atsisveikino su kadenciją baigiančiu Afganistano Islamo Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Jo Ekscelencija Gul Hussain Ahmadi. Ambasadorius rezidavo Varšuvoje.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG-20201012-WA0000.jpg

   Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kurio metu aptarta situacija Rusijoje ir Baltarusijoje, Kalnų Karabache, Lotynų Amerikoje bei Kirgizijoje. Ministrai taip pat kalbėjo apie Belgrado-Prištinos dialogą bei  ES žmogaus teisių ir demokratijos veiksmų planą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   URT20200814.jpg

   Rugpjūčio 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neeilinėje Užsienio reikalų taryboje (URT), kuri sušaukta dėl kritinės situacijos Baltarusijoje ir atsinaujinusių įtampų Viduržemio jūros rytinėje dalyje. 

    

   Daugiašaliai santykiai »
   foto3.jpg

   Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »