Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: kolegoms iš JAV visada pabrėžiame, kad nevyktų prekyba saugumu, lrt.lt, 2018 m. liepos 12 d.

Sukurta 2018.07.13 / Atnaujinta 2018.07.13 12:06
  L. Linkevičius: kolegoms iš JAV visada pabrėžiame, kad nevyktų prekyba saugumu, lrt.lt, 2018 m. liepos 12 d.

  NATO viršūnių susitikime JAV prezidentas Donaldas Trumpas, paklausus apie pratybas Baltijos šalyse, pateikė abstraktų atsakymą ir tokius signalus vertiname labai rimtai, LRT RADIJUI sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Mes savo kolegoms amerikiečiams visą laiką pabrėžiame, kad nebūtų kažkokios prekybos saugumu. [...] Nemanome, kad pažeidus mūsų regiono saugumą gali būti sprendžiami kokie kiti klausimai“, – tvirtina ministras.

  – Kaip apskritai vertinate ką tik pasibaigusį NATO viršūnių susitikimą?

  – Reikia vertinti taip, kaip yra iš tikrųjų – tai yra sėkmingas susitikimas, labai geri rezultatai, tokie, kokių tikėjomės. [...] Labai aiškiai dokumentuose atspindėta tai, kas įvyko ir kokią turime mūsų laikyseną, kad toliau lieka suspenduotas praktinis bendradarbiavimas su Rusija.

  Žinoma, buvo tam tikra įtampa. Tikrai prezidentas Donaldas Trumpas (turbūt niekas neturėjo stebėtis) iš tikrųjų stipriai kritikavo NATO sąjungininkes, ypač tas, kurios neskiria 2 proc. gynybai. Jis iš tikrųjų tikėtųsi, kad net ir 4 proc. turėtų būti skiriami. Įsipareigojimas skirti 2 proc. yra minimalus ir kai kurios šalys jų nevykdo. Ta kritika tikrai buvo labai aštri.

  Bet aš manau, kad tie, kurie perskaitė, kad aljanse kilo kažkokia krizė... tai stipriai padidinta situacija. Ta kritika tikrai buvo stipri, tačiau mes visi pripažinome, kad dėl to spaudimo (vis dėlto labai didele dalimi dėl to spaudimo) NATO sąjungininkės visos išleidžia daugiau gynybai nei buvo prieš tai. Ne visos pasiekia tą procentą, bet vis dėlto visos išleidžia apie 33 mlrd. dolerių papildomai.

  Prezidentas D. Trumpas jaučiasi prisidėjęs prie to dėmesio padidėjimo gynybai ir kitiems reikalams. Visais aspektais, apie kuriuos bekalbėtume, matome pažangą, poslinkį į priekį, matome, kad turėsime daugiau pajėgų, galinčių greitai reaguoti į situaciją. Tai taip pat yra atspindėta dokumentuose.

  Taip pat tęsiasi atvirų durų politika. Vis dėlto vyks derybos su dar viena šalimi, kurią jau pradėsime vadinti Šiaurės Makedonija (tikimės, kad jie susitars dėl pavadinimo). Taip pat ir Sakartvelo, ir Ukrainos pažanga. Manau, visi, kurie tikėjosi kažkokios pažangos šiame susitikime, galėjo tai pamatyti.

   

  Naujienlaiškio prenumerata