Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius lankysis Vokietijos Heseno žemėje

Sukurta 2019.02.21 / Atnaujinta 2019.02.21 18:51

Vasario 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vokietijos Heseno žemėje.

Vizito metu ministras atidarys Lietuvos garbės konsulatą Frankfurte prie Maino, lankysis lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, susitiks su jos vadovybe, Vokietijos lietuvių bendruomene ir Lietuvos garbės konsulais bei dalyvaus Valstybės atkūrimo proga gimnazijoje surengtame renginyje.

Lietuvą ir Heseno žemę sieja stiprėjantis ir daug potencialo turintis ekonominis bendradarbiavimas finansinių technologijų, gyvybės mokslų, skaitmeninimo ir transporto srityse.

Heseno žemė taip pat svarbi Lietuvos kovų už nepriklausomybę laikotarpiui po II-jo Pasaulinio karo.  Iš Vysbadene esančios JAV karinės oro pajėgų bazės 1950 metų spalio 3 dieną pakilo lėktuvas, kuris į Lietuvą parskraidino vieną iš žymiausių Lietuvos partizanų – Juozą Lukšą-Daumantą (Skirmantą) ir du jo bendražygius – Klemensą Širvį-Sakalą ir Benediktą Trumpį-Rytį. 1951 metų balandžio 18 dieną iš Vysbadeno pakilo lėktuvas su kitais dviem Lietuvos partizanais – Jonu Kukausku-Dzykiu ir Julijonu Būtėnu-Margiu.

Vizito metu taip pat vyks susitikimai su Heseno žemės ministru pirmininku Volkeriu Bouffieriu bei parlamento pirmininku Borisu Rheinu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
_MG_3326.JPG

Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Vokietijos ambasadore Lietuvoje Angelika Viets.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
190521_KBER_PHT001.jpg

Gegužės 21 dieną Hamburge vyko tradicinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu buvo aptarti saugumo, Europos Sąjungos (ES) ateities ir jos santykių su Rytų kaimynėmis aktualijos, regioninio bendradarbiavimo problemos.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 21 dieną Hamburge, Vokietijoje, vyks trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptariami saugumo politikos iššūkiai, Europos Sąjungos aktualijos (Europos Parlamento rinkimai, daugiametė finansinė perspektyva) ir regioninio bendradarbiavimo, įskaitant Rytų partnerystę, Trijų jūrų iniciatyvą, 17+1 formatą klausimai.

Daugiašaliai santykiai »
89017_bec3feecdefb8e1b456b5629fe85c92f.jpg

Kovo 25 dieną Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška ir Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje prof. dr. Wolfgangas von Stettenas Kiuncelzau mieste, Vokietijoje, atidarė parodą „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
20190223_Vasario16gimnazija.jpg

Vasario 23 dieną Ministras lankėsi ilgiausiai užsienyje veikiančioje lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, kur susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomenės ir gimnazijos atstovais bei dalyvavo Valstybės atkūrimo proga surengtame renginyje. Taip pat įvyko ministro susitikimas su Lietuvos garbės konsulais Vokietijoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
20190222_GKFrankfurte.jpg

Vasario 22 dieną Frankfurto prie Maino mieste, Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno federalinėje žemėje, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Įgaliojimus naujajai Lietuvos garbės konsulei Gabrielei Gylytei-Hein įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata