Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius lankysis Vokietijos Heseno žemėje

Sukurta 2019.02.21 / Atnaujinta 2019.02.21 18:51

Vasario 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vokietijos Heseno žemėje.

Vizito metu ministras atidarys Lietuvos garbės konsulatą Frankfurte prie Maino, lankysis lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, susitiks su jos vadovybe, Vokietijos lietuvių bendruomene ir Lietuvos garbės konsulais bei dalyvaus Valstybės atkūrimo proga gimnazijoje surengtame renginyje.

Lietuvą ir Heseno žemę sieja stiprėjantis ir daug potencialo turintis ekonominis bendradarbiavimas finansinių technologijų, gyvybės mokslų, skaitmeninimo ir transporto srityse.

Heseno žemė taip pat svarbi Lietuvos kovų už nepriklausomybę laikotarpiui po II-jo Pasaulinio karo.  Iš Vysbadene esančios JAV karinės oro pajėgų bazės 1950 metų spalio 3 dieną pakilo lėktuvas, kuris į Lietuvą parskraidino vieną iš žymiausių Lietuvos partizanų – Juozą Lukšą-Daumantą (Skirmantą) ir du jo bendražygius – Klemensą Širvį-Sakalą ir Benediktą Trumpį-Rytį. 1951 metų balandžio 18 dieną iš Vysbadeno pakilo lėktuvas su kitais dviem Lietuvos partizanais – Jonu Kukausku-Dzykiu ir Julijonu Būtėnu-Margiu.

Vizito metu taip pat vyks susitikimai su Heseno žemės ministru pirmininku Volkeriu Bouffieriu bei parlamento pirmininku Borisu Rheinu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

Konsulinės naujienos »
Copy of Your paragraph text (3).png

Pateikiame aktualiausią informaciją apie galimybes sugrįžti į Lietuvą, atnaujintą balandžio 2 d.

Konsulinės naujienos » Naujienos »
93214_8354f7891af1cde50138a4f0d928583f.png

Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis. Jei vykti yra būtina, rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus.

Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietijoje). Ministras dalyvaus renginyje, skirtame Vasario 16-ajai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

Užsienio lietuviai »

Vasario 14 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje.

Daugiašaliai santykiai »