Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą

Sukurta 2020.11.12 / Atnaujinta 2020.11.12 17:51
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą

   Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio nuotoliniame vaizdo renginyje, skirtame paminėti Jungtinių Tautų (JT) Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato veiklos dešimtmetį.

   „2010-aisiais metais Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę, kurios svarba per pastarąjį dešimtmetį dar labiau išaugo – iššūkių šioms laisvėms tik daugėja“, – sakė Linas Linkevičius.

   Ministras atkreipė dėmesį į didėjančias taikių susirinkimų ribojimo ir baudžiamojo persekiojimo už juos tendencijas pasaulyje, įskaitant Lietuvos kaimynystėje esančioje Baltarusijoje ir Rusijoje. Anot ministro globali pandemija, skaitmeninių technologijų naudojimo įsigalėjimas prideda ir papildomų iššūkių, užtikrinant pagrindines teises ir laisves. Ministras pabrėžė Lietuvos ryžtą ir toliau aktyviai prisidėti prie pagalbos žmonėms, siekiantiems taikiais būdais kovoti už savo teises ir demokratiją savo valstybėse.

   Renginyje taip pat dalyvavo Čekijos užsienio reikalų ministras Tomáš Petříček, Europos Sąjungos Specialusis atstovas žmogaus teisėms Eamon Gilmore, JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja Nada Al-Nashif, JT specialusis pranešėjas Clément Nyaletsossi Voule, pilietinės visuomenės atstovai. Vaizdo įrašu į dalyvius kreipėsi Airijos užsienio reikalų ministras Simon Coveney bei Tarptautinės darbo organizacijos vadovo pavaduotoja Martha Newton.

   Renginį mandato dešimtmečiui paminėti organizavo JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuras, Lietuvos ir Čekijos užsienio reikalų ministerijos bei Europos Sąjungos delegacija Ženevoje. Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika, yra Ženevoje veikiančios JT Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria 2010 metais įsteigtas JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatas, rengėjų grupėje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   IMG_8428.jpg

   Spalio 22 dieną Ženevos Tautų rūmuose atidaryta meno kūrinių, dalyvavusių Jungtinių Tautų biuro Ženevoje surengto meno konkurso „Ateitis, kurios norime“, paroda. Jos metu savo darbą pristatė konkurso nugalėtoja žinoma Lietuvos menininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, kurią dalyvavimui konkurse nominavo Lietuvos nuolatinė atstovybė Ženevoje.

   Kultūros renginiai »
   122125476_1407550052748714_8705581823079469185_n.jpg

   Spalio 21 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT), ambasadorė Audra Plepytė dalyvavo Holokausto ir Jungtinių Tautų Informavimo programos organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti švietimo Holokausto tema iššūkiams COVID-19 kontekste.

   Daugiašaliai santykiai »
   Ambasadorius A. Krivas.jpg

   Rugsėjo 30 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 45-iosios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl persekiojimo, kurį patiria asmenys, bendradarbiaujantys su Jungtinėmis Tautomis, jų atstovais ir mechanizmais žmogaus teisių srityje.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   ST Arria BY.png

   Rugsėjo 4 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT) neformaliame susitikime, skirtame žmogaus teisių užtikrinimui Baltarusijoje.

   JT Saugumo Taryba »
   ID_SR.jpg

   Liepos 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-osios sesijos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėjus ir prokurorus.

   JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »