Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Mykolo Romerio idėjos jungia Lietuvą ir Lenkiją

Sukurta 2019.03.21 / Atnaujinta 2019.03.22 10:49
  L. Linkevičius: Mykolo Romerio idėjos jungia Lietuvą ir Lenkiją

  Kovo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo diskusijoje „Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jis pasveikino renginio, kurio metu pristatyti lietuvių ir lenkų kalbomis išleisti M. Romerio „Dienoraščiai“, dalyvius.

  „M. Romerio mintys ir idėjos išlieka aktualios ir šiomis dienomis, kai Lietuva ir Lenkija kartu ieško kelių, kaip atsispirti agresyvioms išorės jėgoms ir užsitikrinti savo saugumą narystės ES ir NATO pagalba. Kartu ruošiamės ginti Suvalkų koridorių, lenkų naikintuvai vykdo Lietuvos oro erdvės kontrolės misiją, perduodame patirtį Ukrainos kariams LITPOLUKR Konstantino Ostrogiškio brigadoje. „Dienoraščiuose“ gausu idėjų, kaip stiprinti ir plėtoti intensyvius pastarojo meto mūsų šalių santykius“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

  Mykolas Romeris (1880-1945), visuomenės ir politikos veikėjas, Vilniaus ir Kauno universitetų profesorius, pripažįstamas vienu iškiliausių savo laikmečio protų. Nuo 1911 metų iki mirties jis nuolat rašė dienoraščius, kurie šiandien yra vertingiausias išlikęs dokumentas, atspindintis XX a. pradžios lenkų ir lietuvių santykius. Tris su puse dešimtmečio smulkiu šriftu, užpildant ir paraštes, rašyti dienoraščiai buvo kruopščiai suredaguoti vadovaujant Agnieszkai Knyt. Pernai išleistas lenkiškasis „Dienoraščių“ leidimas vainikavo ne vienerius metus trukusį atkaklų redaktorių komandos darbą. Lietuviškai leisti „Dienoraščius“ pradėjo Lietuvos istorijos institutas. „Dienoraščių“ redagavimui vadovauja instituto direktorius dr. Rimantas Miknys.

  Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusio renginio organizatoriai - Lenkijos institutas Vilniuje, Centras KARTA, Lietuvos istorijos institutas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra šio renginio globėjas.

  Nuotrauka: Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2219.jpg

  Sausio 16 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi. Ministrai aptarė aktualiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, pasidžiaugė efektyviu kariniu bendradarbiavimu. Susitikimo metu ne kartą pabrėžta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai vertina grėsmes savo šalių ir viso regiono saugumui ir priežastis, kodėl tokios grėsmės kyla. Sutarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti strateginės komunikacijos klausimais.

  Dvišaliai santykiai »

  Praėjusių metų pabaigoje Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai prioritetinio bendradarbiavimo šalimi laiko Lenkiją.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 16 dieną ministras Linas Linkevičius susitiks su į Lietuvą su darbo vizitu atvykstančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Čaputovičiumi. Ministrai aptars besivystančius dvišalius santykius, regiono saugumo iššūkius, energetikos ir transporto infrastruktūros projektų įgyvendinimą, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijas. Susitikimo metu tikimasi skirti dėmesio tautinių mažumų bendruomenių sąlygų gerinimui abiejose šalyse, aptarti 2020 metų susitikimų planus.

  Dvišaliai santykiai »
  pasirasymas.jpg

  Lapkričio 29 dieną, Olštine (Lenkija) Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas ir Žalgirio mūšio muziejaus Štenborke direktorius Szymonas Drejus pasirašė susitarimą dėl simbolinio paminklinio akmens nuo lietuvių tautos Žalgirio mūšio lauke pastatymo.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_1228.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį Varšuvoje susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi bei dalyvavo Lenkijos ambasadorių suvažiavimo diskusijoje.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 5 dieną Varšuvoje vyks užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus dvišalės konsultacijos su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

  Dvišaliai santykiai »