Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Mykolo Romerio idėjos jungia Lietuvą ir Lenkiją

Sukurta 2019.03.21 / Atnaujinta 2019.03.22 10:49
  L. Linkevičius: Mykolo Romerio idėjos jungia Lietuvą ir Lenkiją

  Kovo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo diskusijoje „Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jis pasveikino renginio, kurio metu pristatyti lietuvių ir lenkų kalbomis išleisti M. Romerio „Dienoraščiai“, dalyvius.

  „M. Romerio mintys ir idėjos išlieka aktualios ir šiomis dienomis, kai Lietuva ir Lenkija kartu ieško kelių, kaip atsispirti agresyvioms išorės jėgoms ir užsitikrinti savo saugumą narystės ES ir NATO pagalba. Kartu ruošiamės ginti Suvalkų koridorių, lenkų naikintuvai vykdo Lietuvos oro erdvės kontrolės misiją, perduodame patirtį Ukrainos kariams LITPOLUKR Konstantino Ostrogiškio brigadoje. „Dienoraščiuose“ gausu idėjų, kaip stiprinti ir plėtoti intensyvius pastarojo meto mūsų šalių santykius“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

  Mykolas Romeris (1880-1945), visuomenės ir politikos veikėjas, Vilniaus ir Kauno universitetų profesorius, pripažįstamas vienu iškiliausių savo laikmečio protų. Nuo 1911 metų iki mirties jis nuolat rašė dienoraščius, kurie šiandien yra vertingiausias išlikęs dokumentas, atspindintis XX a. pradžios lenkų ir lietuvių santykius. Tris su puse dešimtmečio smulkiu šriftu, užpildant ir paraštes, rašyti dienoraščiai buvo kruopščiai suredaguoti vadovaujant Agnieszkai Knyt. Pernai išleistas lenkiškasis „Dienoraščių“ leidimas vainikavo ne vienerius metus trukusį atkaklų redaktorių komandos darbą. Lietuviškai leisti „Dienoraščius“ pradėjo Lietuvos istorijos institutas. „Dienoraščių“ redagavimui vadovauja instituto direktorius dr. Rimantas Miknys.

  Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusio renginio organizatoriai - Lenkijos institutas Vilniuje, Centras KARTA, Lietuvos istorijos institutas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra šio renginio globėjas.

  Nuotrauka: Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ASC_0950.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  pirma.jpg

  Gegužės 2 dieną Londono Lankasterio rūmuose įvyko iškilmingas priėmimas, skirtas seniausios Europos rašytinės konstitucijos dienai ir Abiejų Tautų Respublikos diplomatinio atstovavimo Jungtinėje karalystėje 250-ųjų sukakčiai pažymėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Middle East meeting Poland MFA1.jpg

  Vasario 13-14 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo JAV ir Lenkijos organizuotame ministrų lygio susitikime „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“ Varšuvoje.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13–14 dienomis Lenkijos užsienio reikalų ministro Jaceko Czaputowicziaus ir JAV užsienio reikalų sekretorius Mike Pompeo kvietimu Varšuvoje dalyvaus tarptautinėje ministrų konferencijoje „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“.

  Daugiašaliai santykiai »
  dwnld499644677.jpg

  Sausio 9 dieną Varšuvoje Lietuvos ambasadorius Lenkijos Respublikoje Eduardas Borisovas įteikė skiriamuosius raštus Lenkijos Prezidentui Andžejui Dudai.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Čekijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrams  dėl Čekijos anglies kasykloje ketvirtadienį  įvykusio sprogimo, nusinešusio Čekijos ir Lenkijos piliečių gyvybes. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems, o sužeistiesiems – greičiau pasveikti.

  Naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata