Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pasveikino Prancūziją Bastilijos paėmimo dienos proga

Sukurta 2020.07.14 / Atnaujinta 2020.07.14 13:04
  L. Linkevičius pasveikino Prancūziją Bastilijos paėmimo dienos proga

  Liepos 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drian Bastilijos paėmimo dienos proga.

  „Esame artimi partneriai Europos Sąjungoje, NATO ir aktyviai bendradarbiaujame sprendžiant aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus, o dvišaliai Lietuvos ir Prancūzijos ryšiai nuolat sėkmingai plečiasi“, – teigė ministras.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad Lietuvos žmonės itin vertina svarbų Prancūzijos indėlį didinant stabilumą ir saugumą mūsų regione. Vos prieš kelias dienas į Lietuvą atvyko beveik 300 Prancūzijos karių kontingentas, kurie dalyvaus NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje mokymuose ir pratybose.

  L. Linkevičius taip pat pasveikino kolegą su nauju jo mandatu po Prancūzijos Vyriausybės atnaujinimo ir šiltai prisiminė judviejų susitikimą vasario mėnesį Paryžiuje.

  Šią dieną minima Prancūzijos nacionalinė šventė yra skirta pažymėti 1789 metų liepos 14 dieną įvykusį Bastilijos, tapusios monarchijos simboliu, paėmimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  137334921_4051433494866979_1693433451498455275_o.jpg

  Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

  Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6901.jpg

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »