Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pasveikino Prancūziją Bastilijos paėmimo dienos proga

Sukurta 2020.07.14 / Atnaujinta 2020.07.14 13:04
  L. Linkevičius pasveikino Prancūziją Bastilijos paėmimo dienos proga

  Liepos 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drian Bastilijos paėmimo dienos proga.

  „Esame artimi partneriai Europos Sąjungoje, NATO ir aktyviai bendradarbiaujame sprendžiant aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus, o dvišaliai Lietuvos ir Prancūzijos ryšiai nuolat sėkmingai plečiasi“, – teigė ministras.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad Lietuvos žmonės itin vertina svarbų Prancūzijos indėlį didinant stabilumą ir saugumą mūsų regione. Vos prieš kelias dienas į Lietuvą atvyko beveik 300 Prancūzijos karių kontingentas, kurie dalyvaus NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje mokymuose ir pratybose.

  L. Linkevičius taip pat pasveikino kolegą su nauju jo mandatu po Prancūzijos Vyriausybės atnaujinimo ir šiltai prisiminė judviejų susitikimą vasario mėnesį Paryžiuje.

  Šią dieną minima Prancūzijos nacionalinė šventė yra skirta pažymėti 1789 metų liepos 14 dieną įvykusį Bastilijos, tapusios monarchijos simboliu, paėmimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  109351464_312526593455537_3583559654312648531_n.jpg

  Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  4-15-200706 Hon Con Lithuanian Embassy Paris 7097 Photo Ludo Segers.jpg

  Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trojė (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  foto.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

  Atstovybių naujienos »

  Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

  Ministerijos naujienos » Naujienos »
  download.jpg

  Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasados Paryžiuje kiemelyje surengtos ceremonijos metu Lietuvos Respublikos pilietės pasas įteiktas tarptautiniu mastu pripažintai litvakų kilmės šiuolaikinei menininkei Esther Shalev-Gerz, gimusiai Vilniuje ir jau daugiau nei trisdešimt metų gyvenančiai bei kuriančiai Prancūzijos sostinėje.

  Atstovybių naujienos »
  ddd.jpg

  Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas specialiojo svečio teisėmis dalyvavo kasmetiniame Prancūzijos rabinų suvažiavime, šiemet vykstančiame nuotoliniu būdu.

  Atstovybių naujienos »